Radiohead

Vikipēdijas lapa
Radiohead
No kreisās: Toms Jorks, Džonijs Grīnvuds, Kolins Grīnvuds, Eds Obraiens un Fils Selvejs
Galvenā informācija
Izcelsmes vieta Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Abingdona, Apvienotā Karaliste
Žanri alternatīvais roks
eksperimentālais roks
elektroniskā mūzika
Darbības gadi 1985-pašlaik
Izdevēji XL, TBD,
Parlophone, Capitol
Mājaslapa radiohead.com
Dalībnieki
Kolins Grīnvuds
Džonijs Grīnvuds
Eds Obraiens
Fils Selvejs
Toms Jorks

Radiohead ir angļu alternatīvā roka grupa no Abingdonas, Oksfordšīras grāfistes. Visu grupas pastāvēšanas laiku tās sastāvs ir palicis nemainīgs: Toms Jorks (balss, ģitāra, klavieres), Džonijs Grīnvuds (soloģitāra, citi instrumenti), Eds Obraiens (ģitāra, otrā balss), Kolins Grīnvuds (basģitāra) un Fils Selvejs (bungas).

Radiohead 1992. gadā izlaida savu pirmo singlu "Creep". Šī dziesma nekļuva uzreiz populāra, bet tā to ieguva tikai dažus mēnešus pēc grupas pirmā albuma "Pablo Honey" (1993) izdošanas. Grupas popularitāte Apvienotajā Karalistē pieauga līdz ar otrā studijas albuma "The Bends" izdošanu 1995. gadā. 1997. gadā grupa izdeva savu trešo studijas albumu - "OK Computer", kas atnesa grupai arī starptautisku slavu. Tieši šis albums bieži vien tiek atzīmēts, ka 1990. gadu nozīmīgākais grupas albums.

2000. gadā izdotais albums "Kid A", kā arī 2001. gadā izdotais "Amnesiac", iezīmējās ar izmaiņām grupas mūzikālajā stilā, vairāk eksperimentējot ar elektroniskās mūzikas, Krautroka, postpanka, kā arī džeza elementiem. Šie albumi atnesa grupai vēl lielāku popularitāti. 2003. gadā izdotajā "Hail to the Thief" bija atrodami visi stilistiskie Radiohead elementi. 2007. gadā tika izdots 7. studijas albums "In Rainbows", kas iezīmējās ar to, ka to varēja iegādāties digitāli, pircējam pašam nosakot cenu. Tiesa, lielākā daļa pircēju izvēlējās nemaksāt neko. Diska formātā albums tika oficiāli izlaists 2007. gada 31. decembrī.

Radiohead līdz šim ir izdevusi deviņus studijas albumus, kopumā līdz 2018. gadam pārdodot gandrīz 40 miljonus ierakstu kopiju.[1]

2019. gadā grupa tika uzņemta Rokenrola slavas zālē.[2]

Diskogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Gads Vāks Nosaukums Papildinformācija
1993 Pablo Honey
1996 The Bends
1997 OK Computer
2000 Kid A
2001 Amnesiac
2003 Hail to the Thief
2007 In Rainbows
2011 The King of Limbs
2016 A Moon Shaped Pool

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces un piezīmes[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]