Satura pārvaldības sistēma

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Satura pārvaldības sistēma ir programmatūra kura ļauj dažādus teksta vai cita formāta dokumentus izveidot, apstrādāt un organizēt vienlaikus vairākiem lietotājiem. Visbiežāk CMS tiek saistīts ar internetu un satura mārketingu. Autori var šīs programmas izmantot bez jebkādām programmēšanas valodu zināšanām un nereti tieši internetā izveidot jaunus tekstus, papildināt tos ar bildēm, video vai skaņām un publicēt. Šajā sakarā par saturu sauc visu to informāciju kas būs redzama publiski. Ja runa būtu par šo Wiki lapu, tad par saturu sauktu visas lapas kuras var sasniegt šajā enciklopēdijā. Un tieši šis apraksts ir tikai viens satura projekts un Wikipedia ir arī CMS programma.

Ja CMS attiecas tikai uz internetu, tad tas tiek saukts arī par Web-content-management-system (WCMS) lai nejauktu ar CMS kas tiek izmantots arī žurnālistikā. WCMS var būt arī daļa no Enterprise-Content-Management-Systeme (ECMS)

CMS pasaulē liela nozīme ir tam, lai informācija būtu pieejama neatkarīgi no datorsistēmas. Tādēļ CMS publicēto informāciju var aplūkot gan kā HTML lapu gan arī kā PDF dokumentu. Kādā veidā tiks aplūkota CMS informācija, tiek noteikts brīdī kad tā tiek pieprasīta no lietotāja.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]