Satura pārvaldības sistēma

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

Satura pārvaldības sistēma ir programmatūra kura ļauj vienlaikus vairākiem lietotājiem dažādus teksta vai cita veida dokumentus izveidot, apstrādāt un organizēt. Visbiežāk CMS tiek saistīts ar internetu. Autori var šo programmu izmantot arī bez jebkādām programmēšanas valodu zināšanām un nereti tieši internetā izveidot jaunus tekstus, papildināt tos ar bildēm, video vai skaņām un publicēt. Šajā sakarā par Contentu sauc visu to informāciju kas būs redzama. Ja runa būtu par šo Wiki lapu, tad par contentiem sauktu visas lapas kuras var sasniegt šajā enciklopēdijā. Un tieši šis apraksts ir tikai viens contents un Wikipedia ir arī CMS programma.

Ja CMS attiecas tikai uz internetu, tad tas tiek saukts arī par Web-content-management-system (WCMS) lai nejauktu ar CMS kas tiek izmantots arī žurnālistikā. WCMS var būt arī daļa no Enterprise-Content-Management-Systeme (ECMS)

CMS pasaulē ir liela nozīme tam lai informācijas būtu neatkarīgi no datorsistēmas pieejamas. Tādēļ CMS publicēto informāciju var aplūkot gan kā HTML lapu gan arī kā PDF. Kādā veidā tiks aplūkota CMS informācija, tiek noteikts brīdī kad tā no lietotāja tiek pieprasīta.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]