Sultāns El Nejadi

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Sultāns El Nejadi
سلطان النيادي‎
Sultan Al Neyadi
El Nejadi 2019. gadā
El Nejadi 2019. gadā
Personīgā informācija
Dzimis 1981. gada 23. maijā (39 gadi)
Aina, Karogs: Apvienotie Arābu Emirāti Apvienotie Arābu Emirāti
Pilsonība Karogs: Apvienotie Arābu Emirāti Apvienotie Arābu Emirāti
Bērni 4
Kosmonauta informācija
Muhameda bin Rašida Kosmosa centra kosmonauts
Kosmosā pavadītais laiks nav lidojis kosmosā
Iesaukums 2018. gads

Sultāns El Nejadi Vikikrātuvē

Sultāns El Nejadi (سلطان النيادي‎, Sultan Al Neyadi; dzimis 1981. gada 23. maijā) ir Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) informācijas tehnoloģiju inženieris. Viņš bija AAE pirmā kosmonauta Haza El Mansūrī dublieris.

2004. gadā Sultāns El Nejadi Braitonas Universitātē Anglijā ieguva bakalaura grādu elektronikā un sakaru inženierijā. Pēc atgriešanās AAE viņš sāka dienestu Emirātu bruņotajos spēkos. Pēc Halifa bin Zajeda Gaisa koledžas absolvēšanas viņš dienēja par sakaru inženieri. 2008. gadā Sultāns El Nejadi Grifita Universitātē Austrālijā ieguva maģistra grādu informācijas un tīklu drošībā. 2011. gadā viņš atgriezās Grifita Universitātē, un 2016. gadā tur ieguva filozofijas doktora grādu datu noplūdes novēršanas tehnoloģijās.

2017. gadā Sultāns El Nejadi pieteica savu kandidatūru Apvienoto Arābu Emirātu pirmajam kosmonauta lidojumam ar Krievijas kosmosa kuģi. 2018. gada 3. septembrī viņš un Haza El Mansūrī tika nosaukts par kandidātiem, kas sāks gatavošanos Krievijas Kosmonautu sagatavošanas centrā. Nākamajā dienā viņi sāka apmācību. Sākotnēji AAE kosmonauta lidojums bija plānots 2019. gada aprīlī ar kosmosa kuģi Sojuz MS-12, bet pēc Sojuz MS-10 avārijas 2018. gada oktobrī lidojums tika pārcelts uz 2019. gada rudeni.

Par AAE pirmo kosmonautu tika izvēlēts Haza El Mansūrī, bet Sultāns El Nejadi bija viņa dublieris. Hazā al-Mansūrī kosmosā devās 2019. gada 25. septembrī kā SKS 19. Krievijas viesekspedīcijas lidojuma dalībnieks kosmosa kuģī Sojuz MS-15. 3. oktobrī viņš kopā kosmosa kuģī Sojuz MS-12 atgriezās uz zemes.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]