Talvivaara

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Talvivaaran Kaivososakeyhtiö Oyj
Talvivaara Mining Company plc
Tips Publiska kapitālsabiedrība
Darbības joma kalnrūpniecība
Dibināts 2004. gads
Galvenais birojs Espo, Karogs: Somija Somija
Produkti niķelis
Darbinieki 390 (2010. gada beigās)
Mājaslapa talvivaara.com

Talvivaaran Kaivososakeyhtiö Oyj (Talvivaara Mining Company plc) ir Somijas uzņēmums, kas nodarbojas ar niķeļa un citu metālu iegūšanu. Dibināts 2004. gadā.

Uzņēmums tiek kotēts Helsinku (Nasdaq OMX: TLV) un Londonas (LSE: TALV) biržā; iekļauts FTSE 250 indeksā.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

No 1977. līdz 1983. gadam Talvivāras apkārtnē Somijas ģeoloģijas dienests atklāja niķeļa iegulas. Minerālu ieguves licence tika piešķirta uzņēmumam Outokumpu. Iegulas bija lielas, bet sliktas kvalitātes, tāpēc tajā laikā metāla ieguve nebija ekonomiski izdevīga. Eksistēja bioizskatošanas tehnoloģija, kuru varētu šeit izmantot, bet tā bija jauna un neizmēģināta lielos apjomos, tāpēc uzņēmums neriskēja to pielietot.[1]

2000. gados Outokumpu mainīja stratēģiskos plānus un atteicās no savām raktuvēm. Talvivāras depozīta ieguves tiesības 2004. gadā tika pārdots bijušajam darbiniekam Pekam Perē (Pekka Perä) par diviem eiro.

Talvivaaran Kaivososakeyhtiö tika dibināts 2004. gadā. Tas no Outokumpu ieguva niķeļa raktuves Sotkamo, Somijas austrumos.

2005. gadā tika sākta bioizskatošanas pilotprojekta celtniecība. Metāla ieguves izmēģināšana notika 2006. gadā no marta līdz septembrim. Sotkamo raktuvēs metāla iegūšana sākās 2008. gada oktobrī.

2007. gadā Talvivaara akcijas tika izliktas Londonas biržā; 2009. gadā — Helsinku biržā. No 2011. gada augusta līdz 2012. gada februārim Talvivaara bija OMX Helsinki 25 indeksā.[2][3]

2010. gadā uzņēmums paziņoja, ka sāks urāna ražošanu no Sotkamo rakšanas procesā iegūtiem blakusiežiem.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]