Pāriet uz saturu

The Elder Scrolls V: Skyrim

Vikipēdijas lapa

The Elder Scrolls V: Skyrim ir spriedzes lomu spēles atvērtas pasaules video spēle, kuru izstrādājuši Bethesda Game Studios un publicējuši Bethesda Softworks. Tā ir piektā daļa The Elder Scrolls sērijā un seko The Elder Scrolls IV: Oblivion. Skyrim izlaida 2011. gada 11. novembrī Microsoft Windows, PlayStation 3 un Xbox 360 platformām. Spēlei izlaisti arī trīs paplašinājumi (DLC) - Dawnguard, Hearthfire un Dragonborn, kuri iekļauti The Elder Scrolls V: Skyrim - Legendary Edition, kuru izlaida 2013. gada 4. jūnijā.

Skyrim galvenais stāsts virzās ap spēlētāja tēlu un tā pūlēm pieveikt Alduin the World-Eater - pūķi, kurš pēc pareģojuma iznīcinās pasauli. Spēle norisinās divsimts gadus pēc Oblivion un notiek Tamriel provincē, Skyrim. Spēles laikā spēlētajs pilda misijas un attīsta savu tēlu uzlabojot tā spējas. Skyrim turpina atvērtās pasaules tradīciju, kurai ir sekojuši tā priekšgājēji, ļaujot spēlētājam brīvi ceļot spēles pasaulē jebkurā laikā un neierobežoti ilgi ignorēt vai atlikt galvenā stāsta izpildi.

Spēli izstrādāja izmantojot Creation Engine, kuru atjaunoja tieši šai spēlei. Komanda izvēlējās unikālu un daudzveidīgāku pasauli nekā to, kāda veidoja Oblivion attēloto Cyrodiil, kuru spēles direktors un izpildproducents Todd Howard uzskatīja par salīdzinoši mazāk interesantu. Skyrim iznākšanu sagaidīja kritikas gaviles ar recenzijām, kuras īpaši pieminēja atstrādāto tēlu attīstību un lielisko vidi, kā arī tiek uzskatīta par vienu no visu laiku labākajām video spēlēm. Spēli vairāk kā septiņos miljonos kopiju izsūtīja tirgotājiem jau pirmās nedēļas laikā un tā kopumā pārdevusi vairāk kā 20 miljonus kopiju.