Torstens Vesterlunds

Vikipēdijas lapa
Torstens Vesterlunds
Torsten Westerlund
Personīgā informācija
Dzimis 1888. gada 27. jūlijā
Oulu, Karogs: Somija Somija
Miris 1963. gada 6. martā (74 gadi)
Helsinki, Karogs: Somija Somija
Nodarbošanās inženieris, uzņēmējs
Vecāki Roberts Emils Vesterlunds
Helena Pentzina
Dzīvesbiedre Elizabete Kepela
Bērni Bjerns Vesterlunds

Karls Torstens Vesterlunds (Karl Torsten Westerlund, dzimis 1888. gada 27. jūlijā, miris 1963. gada 6. martā) bija Somijas inženieris un uzņēmējs.

Torstens dzimis trīs bērnu ģimenrē Oulu. Viņa vecāki bija Helena Pentzina (Helena Pentzin) un farmaceits un mūzikas izplatītājs Roberts Emils Vesterlunds (Robert Emil Westerlund), kurš no 1906. līdz 1912. gadam bija Suomen Gummitehdas padomes loceklis.

Torstens Vesterlunds Vācijas pilsētā Hanovere ieguva enerģētikas inženiera maģistra diplomu ūdens turbīnu specialitātē. Pusotru gadu viņš strādāja Zviedrijas uzņēmumā Karlstads Mekaniska Werkstad. Pēc tam Vesterlunds strādāja Somijā uzņēmumā Tammerfors Linne- & Jern-Manufaktur AB par darbnīcu inženieri un tehnisko vadītāju.[1]

1925. gadā Vesterlundu uzaicināja strādāt gumijas izstrādājumu uzņēmumā Suomen Gummitehdas par direktora vietnieku. 1930. gadā viņš kļuva par izpilddirektoru, nomainot Eduardu Polonu. Torstens Vesterlunds bija arī Suomen Kaapelitehdas padomes priekšsēdētājs. 1937. gadā viņš kļuva par Nokia padomes priekšsēdētāju, tādejādi de facto bija Suomen Gummitehdas grupas vadītājs.[1] 1958. gadā Torstens Vesterlunds atstāja Suomen Gummitehdas izpilddirektora amatu.

1948. gadā Vesterlundam piešķirts Kalnu padomnieka goda tituls.

Torstens Vesterlunds bija precējies ar Elizabeti Kepelu un viņiem bija seši berni. Vecākais no tiem Bjerns Vesterlunds kļuva par Suomen Kaapelitehdas izpilddirektoru un 1967. gadā visus trīs grupas uzņēmumus apvienoja vienā ar nosaukumu Nokia.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. 1,0 1,1 Westerlund, Björn Biografiakeskus (angliski)


Uzņēmējdarbība
Priekštecis:
Eduards Polons
Suomen Gummitehdas izpilddirektors
1930—1958
Pēctecis: