Vikipēdija:CEE Spring 2018/Noteikumi
Izskats
Par konkursu | Noteikumi | Loterija | Statistika | Rezultāti | Jautājumi? |
- Piedalīšanās
- Izvēlies jebkuru tēmu, kas saistīta ar kādu no reģiona valstīm. Konkursa sākumlapā atrodamie tēmu saraksti ir tikai ieteikums. Šī reģiona valstis ir Albānija, Armēnija, Austrija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Bosnija un Hercegovina, Bulgārija, Čehija, Grieķija, Gruzija, Horvātija, Igaunija, Kazahstāna, Kipra, Kosova, Krievija, Latvija, Lietuva, Maķedonija, Melnkalne, Moldova, Polija, Rumānija, Serbija, Slovākija, Slovēnija, Turcija, Ukraina un Ungārija. Konkursa ietvaros papildu ieteicamo tēmu saraksti ir pieejami par trim jau minēto valstu reģioniem: Serbu Republiku (Bosnijā un Hercegovinā) un Baškortostānu, Donas reģionu un Tatarstānu (visi Krievijā), kā arī Krimas tatāriem un erzjiem.
- Izveido rakstu un publicē to! Tulkošana no citu valodu Vikipēdijām ir atļauta un ieteicama.
- Atzīmē rakstu dalībai konkursā, tā diskusiju lapā ievietojot veidni {{CEE Spring 2018}} (klikšķini uz saites, lai uzzinātu, kā to izdarīt).
- Konkursa noteikumi
- Konkursā var piedalīties jebkurš reģistrēts Vikipēdijas dalībnieks. Organizatori un žūrija nevar pretendēt uz balvām.
- Rakstam ir jābūt izveidotam starp 2018. gada 21. marta 0.00 un 2018. gada 31. maija 23.59 (pēc Latvijas laika, EET/EEST).
- Rakstam jābūt saistītam ar jebkuru augstāk minēto reģiona valsti vai papildu tēmu, izņemot Latviju.
- Rakstam jāatbilst Vikipēdijas noteikumiem un jābūt noformētam bez lielām atkāpēm no Vikipēdijā pieņemtā stila. Šaubīgajiem vai apstrīdamajiem apgalvojumiem ir jābūt pārbaudāmiem, izmantojot rakstā izmantotās atsauces.
- Balvas
- Konkursa uzvarētājiem balvās paredzētas dāvanu kartes.
- Katrā konkursa 7 kategorijām tiek apbalvots labākais dalībnieks. Ja dalībnieks atsakās no balvas, uz to pretendē nākamais. Ja kategorijā nav apbalvojamo, tad balva netiek piešķirta. Viens dalībnieks var saņemt balvu ne vairāk kā divās kategorijās.
- Ne vairāk kā viena papildu balva var tikt piešķirta dalībniekam, kurš uzrādījis augstvērtīgu devumu kādā no kategorijām, bet ieņēmis otro vietu.
- Konkursu finansē Wikimedia Foundation, pamatojoties uz kopīgu projekta pieteikumu no reģiona valstu pārstāvjiem. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti līdz 30. jūnijam. Balvu fondu pārvalda WMF filiāle Austrijā (Wikimedia Österreich).
- Konkursa kategorijas
- Dalībnieku apbalvošana notiks šādās kategorijās:
- Labākais konkursa gaitā tapušais raksts žūrijas vērtējumā.
- Lielākais devums konkursa gaitā[1]
- Lielākais devums konkursa gaitā[1] jaunam lietotājam.[2]
- Visvairāk izveidoto rakstu no tēmu sarakstiem.[3]
- Visvairāk izveidoto rakstu no tēmu sarakstiem[3] jaunam dalībniekam.[2]
- Visvairāk izveidoto sieviešu biogrāfiju rakstu.[3]
- Izloze starp visiem dalībniekiem, kas uzrakstījuši vismaz vienu rakstu par katru reģiona valsti un papildus tēmu.[4]
- Starptautiskās kategorijas
- Piedaloties starptautiskā konkursa kategorijās, iespējams saņemt papildu balvas. Šiem konkursiem dalība jāreģistrē atsevišķi meta-wiki vietnē.
- Centrālās un Austrumeiropas sievietes — uzstādi mērķi uzrakstīt konkrētu rakstu skaitu un saņem pastkarti no organizatoriem.
- Slavas zāle — prasības ir tādas pašas kā Latvijas konkursa loterijai — piesakies un saņem atzinību no organizatoriem.
- Organizatori
- Mārtiņš Bruņenieks (Papuass) — vietējā konkursa koordinators
- Starptautiskā konkursa koordinācijas lapa
Piezīmes
[labot pirmkodu]- ↑ 1,0 1,1 Pievienoto baitu apjoms, ieskaitot tabulas, veidnes un citu vikikoda informāciju. Organizatori var ņemt vērā dalībnieku negodprātīgu rīcību, mākslīgi palielinot savu devumu.
- ↑ 2,0 2,1 Pirms konkursa sākuma dalībnieks veicis mazāk kā 400 labojumu Vikipēdijā latviešu valodā.
- ↑ 3,0 3,1 3,2 Organizatori var neieskaitīt sevišķi īsus rakstus.
- ↑ Dalībniekiem pašiem jāatzīmē savs devums šajā tabulā. Ja raksts atbilst vairākām valstīm vai tēmām, to drīkst ierakstīt tikai pie vienas no tām. Izloze notiks klātienē vikitikšanās laikā.