Vikipēdija:Centrālās un Austrumeiropas pavasaris 2017/Noteikumi

Vikipēdijas lapa
Par konkursu Noteikumi Loterija Rezultāti Jautājumi?
Piedalīšanās
 1. Izvēlies jebkuru tēmu, kas saistīta ar kādu no reģiona valstīm. Konkursa sākumlapā atrodamie tēmu saraksti ir tikai ieteikums. Šī reģiona valstis ir Albānija, Armēnija, Austrija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Bosnija un Hercegovina, Bulgārija, Čehija, Grieķija, Gruzija, Horvātija, Igaunija, Kazahstāna, Kipra, Kosova, Krievija, Latvija, Lietuva, Maķedonija, Melnkalne, Moldova, Polija, Rumānija, Serbija, Slovākija, Slovēnija, Turcija, Ukraina un Ungārija. Konkursa ietvaros papildu ieteicamo tēmu saraksti ir pieejami par esperanto valodu, Krimas tatāriem un diviem jau minēto valstu reģioniem: Serbu Republiku (Bosnijā un Hercegovinā) un Baškortostānu (Krievija).
 2. Izveido rakstu un publicē to! Tulkošana no citu valodu Vikipēdijām ir atļauta un ieteicama.
 3. Atzīmē rakstu dalībai konkursā, tā diskusiju lapā ievietojot veidni {{CEE Spring 2017}} (klikšķini uz saites, lai uzzinātu, kā to izdarīt).
Konkursa noteikumi
 1. Konkursā var piedalīties jebkurš reģistrēts Vikipēdijas dalībnieks. Organizatori un žūrija nevar pretendēt uz balvām.
 2. Rakstam ir jābūt izveidotam starp 2017. gada 21. marta 0.00 un 2017. gada 31. maija 23.59 (pēc Latvijas laika, EET/EEST).
 3. Rakstam jābūt saistītam ar jebkuru augstāk minēto reģiona valsti vai papildu tēmu, izņemot Latviju.
 4. Rakstam jāatbilst Vikipēdijas noteikumiem un jābūt noformētam bez lielām atkāpēm no Vikipēdijā pieņemtā stila:
  1. Tēmai ir jāatbilst nozīmīguma kritērijiem.
  2. Rakstam vēlamas atsauces. Šaubīgajiem vai apstrīdamajiem apgalvojumiem ir jābūt pārbaudāmiem, izmantojot rakstā izmantotās atsauces.
  3. Raksts nedrīkst būt nekoriģēts mašīntulkojums, un tam ir jābūt sarakstītam pieņemamā latviešu valodā.
  4. Rakstā nevar būt autortiesību pārkāpumi, gari citāti vai plaģiāts.
Balvas
Konkursu finansē Wikimedia Foundation, pamatojoties uz kopīgu projekta pieteikumu no reģiona valstu pārstāvjiem. Kopējais balvu fonds Latvijas konkursam ir līdz 400 EUR. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti līdz 30. jūnijam. Balvu fondu pārvalda WMF filiāle Austrijā (Wikimedia Österreich).
Līdzīga devuma gadījumā kategorijā var tikt apbalvoti vairāki dalībnieki. Viens dalībnieks var saņemt balvu ne vairāk kā divās kategorijās.
Kategorijas
Dalībnieku apbalvošana notiks šādās kategorijās:
 1. Labākais konkursa gaitā tapušais raksts žūrijas vērtējumā.
 2. Lielākais devums konkursa gaitā[1]
 3. Lielākais devums konkursa gaitā[1] jaunam lietotājam.[2]
 4. Visvairāk izveidoto rakstu no tēmu sarakstiem.[3]
 5. Visvairāk izveidoto rakstu no tēmu sarakstiem[3] jaunam dalībniekam.[2]
 6. Visvairāk izveidoto sieviešu biogrāfiju rakstu.[3]
 7. Izloze starp visiem dalībniekiem, kas uzrakstījuši vismaz vienu rakstu par katru reģiona valsti un papildus tēmu.[4]
Azerbaidžānas specbalva
Rakstot par Azerbaidžānu, ir iespēja tik pie speciālas balvas no Azerbaidžānas (suvenīri un saldumi). Lai kvalificētos balvai, jābūt vismaz pieciem rakstiem un tie nedrīkst būt īsi aizmetņi. Balvu var saņemt tikai viens Latvijas konkursa pārstāvis ar lielāko devumu.
Organizatori

Piezīmes[labot pirmkodu]

 1. 1,0 1,1 Pievienoto baitu apjoms, ieskaitot tabulas, veidnes un citu vikikoda informāciju. Organizatori var ņemt vērā dalībnieku negodprātīgu rīcību, mākslīgi palielinot savu devumu.
 2. 2,0 2,1 Pirms konkursa sākuma dalībnieks veicis mazāk kā 400 labojumu Vikipēdijā latviešu valodā.
 3. 3,0 3,1 3,2 Organizatori var neieskaitīt sevišķi īsus rakstus.
 4. Dalībniekiem pašiem jāatzīmē savs devums šajā tabulā. Ja raksts atbilst vairākām valstīm vai tēmām, to drīkst ierakstīt tikai pie vienas no tām. Izloze notiks klātienē vikitikšanās laikā.