Vikipēdijas diskusija:Personīga aizskāruma aizliegums

Lapas saturs netiek atbalstīts citās valodās.
Vikipēdijas lapa

Es drīz sākšu justies īpašs. --Krishjaanis 20:39, 12 jūnijā, 2008 (UTC)

Varbūt labāk Citu lietotāju aizskaršanas aizliegums ? ~~Xil * 21:04, 12 jūnijā, 2008 (UTC)
Baidos, ka atļaujot aizskart ne-lietotājus, mēs varam dabūt "tava māte ir..." vai "tavi partijas biedri ir...". Turklāt - aizvainotie var vērsties tiesās, jo arī diskusiju lapas ir brīvi pieejamas. Aleksandrs Kuzmins 22:08, 12 jūnijā, 2008 (UTC)
Mhh, anonīmie taču arī ir lietotāji (vai arī bija domāts kas cits ?), personīgs vienkārši nav īstais vārds, varētu būt personas, bet tas jau izklausās pēc miesas bojājumu nodarīšanas. Varbūt (apzinātas) apvainošanas aizliegums ? ~~Xil * 22:36, 12 jūnijā, 2008 (UTC)
Varbūt neākstieties un uzreiz sakiet "Krišjāņa aizliegums komentēt Kuzmina darbības", šis arī būtu komentārs par tēmu, ne kas nievājošs. --Krishjaanis 05:57, 13 jūnijā, 2008 (UTC)
Man vakarnakt tikai pēc tam, kad jau biju izslēgusi datoru pieleca par ko Kuzmins runā - aizliegums nav aiskart ar Vikipēdiju nesaistītas personas, kas turklāt ir sabiedrībā pazīstami politiķi. Mēs nevaram aizliegt cilvēkiem izteikt savu viedokli par politiķiem vai vēl kaut ko (protams, ja tas parādās rakstā būtu nepieciešamas atsauces), ja tas tiks izdarīts, tad jebkurš varēs teikt "Es viņu pazīstu, tu mani aizskar". Kas attiecas uz tiesāšanos - en:WP:LEGAL ~~Xil * 10:09, 13 jūnijā, 2008 (UTC)

Es laikam neesmu īpašs speciālists likumdošanā, bet vai man tikai liekas, ka Kuzmins grib ieviest cenzūru vikipēdijā? Ja jau gribās aizliegt aizskaršanu, tad varbūt papildini, kas tavuprāt ir tā aizskaršana, ja jau tas tevi tā satrauc. --Krishjaanis 10:36, 13 jūnijā, 2008 (UTC)

Sk. en:WP:Libel, en:Wikipedia:Userboxes#Content_restrictions, en:WP:Living... To visu Jūs varat saukt par cenzūru, bet es tam nepiekristu.Aleksandrs Kuzmins 10:43, 13 jūnijā, 2008 (UTC)
Kas attiecas uz rakstiem, viss ir vienkārši - mēs varam rakstīt arī par aizskārošiem vērtējumiem/apgalvojumiem, nepievienojoties tiem, bet sniedzot atsauces - tad tiesāties neapmierinātiem vajadzēs ar pirmavotiem. Bet ir arī diskusijas, lietotāju lapas utt. en:WP:LEGAL — pareizi, un tur teikts A polite report of a legal problem such as defamation (..) is not a threat and will be acted on quickly. Es aicinu padomāt, kā mums īstenot en:WP:Libel; kaut gan pagaidām par laimi līdz tam nenonāk.Aleksandrs Kuzmins 10:43, 13 jūnijā, 2008 (UTC)
Neviens no norādītajiem noteikumiem neaiziet tālāk par en:WP:NPA un lielā mērā attiecas uz rakstiem.
Iespējams šeit vajadzētu iekļaut arī idejas no en:Wikipedia:Civility un varbūt pat en:Wikipedia:Assume good faith ~~Xil * 10:48, 13 jūnijā, 2008 (UTC)

Novienkāršošu visu līdz pēdējam - kaut ko pieminēt par PCTVL - nedrīkst; sasaistīt Kuzminu un PCTVL - nedrīkst; komentēt PCTVL darbību - nedrīkst; saukt lietas īstajos vārdus un nevis aizstāvēties ar sausum sausiem izrakstiem no nevienu neinteresējošām sēdēm - nedrīkst; apšaubīt ar PCTVL saistītas informācijas ievietošanu par dīķiem, lodīšu gultņiem un Daugavas gada noteci - nedrīkst. Es pareizi saprotu? (Kuzmins var arī neatbildēt - viņa atbildes jau zinu sen) --Krishjaanis 10:52, 13 jūnijā, 2008 (UTC)

No šiem "saukt lietas īstajos vārdus un nevis aizstāvēties ar sausum sausiem izrakstiem no nevienu neinteresējošām sēdēm" tiešām vairumā gadījumu nevajadzētu. Savukārt, ja kāds uzskata, ka visu pārējo arī nevajadzētu atļaut, tad tas rada manī pamatīgas bažas. ~~Xil * 10:59, 13 jūnijā, 2008 (UTC)
Tev rada bažas apšaubīt ar PCTVL saistītas informācijas ievietošanu par dīķiem, lodīšu gultņiem un Daugavas gada noteci, bet pati aizstāvēji Kuzminu rakstā apr to dīķi? Kā lai to saprot. --Krishjaanis 11:01, 13 jūnijā, 2008 (UTC)
Es neaizstāvēju Kuzminu par dīķi - es teicu, ka PCTVL un SC tur varētu arī nepieminēt, bet tas apbūves projekts un sūdzība tiesā tiešām skar dīķi, un diez vai šo faktu vajadzētu izvākt no raksta tikai tāpēc, ka PCTVL kaut kādā mērā ir ar to saistīta (turklāt būtu jāpiemin arī viedoklis, ka dīķi nevis taisās aizbērt, bet iztīrīt un sakopt apkārtni) ~~Xil * 12:25, 13 jūnijā, 2008 (UTC)

Krimināllikums:

156. pants. Goda aizskaršana
Par tīšu personas goda aizskaršanu vai cieņas pazemošanu mutvārdos, rakstveidā vai ar darbību — soda ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu līdz piecdesmit minimālajām mēnešalgām.
157. pants. Neslavas celšana
Par apzināti nepatiesu, otru personu apkaunojošu izdomājumu tīšu izplatīšanu iespiestā vai citādā veidā pavairotā sacerējumā, kā arī mutvārdos, ja tā izdarīta publiski (neslavas celšana), — soda ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.

Civillikums:

1778. Prasīt zaudējumu atlīdzību var tiklab pats cietušais, kā arī viņa mantinieki.
1779. Katram ir pienākums atlīdzināt zaudējumus, ko viņš ar savu darbību vai bezdarbību nodarījis.
1784. Ja ārpus līgumiskām attiecībām kādam nodarīts zaudējums ar otras personas prettiesīgu darbību, tad zaudējuma nodarītājs atbild par visiem zaudējumiem (1772. un 1773.p.).
[Par zaudējumiem:]
1772. Jau cēlies zaudējums var būt vai nu cietušā tagadējās mantas samazinājums, vai arī viņa sagaidāmās peļņas atrāvums.
1773. Zaudējums ir tiešs, kad tas ir prettiesīgas darbības vai bezdarbības dabiskās un nepieciešamās sekas, netiešs - kad tas cēlies sagadoties sevišķiem apstākļiem vai attiecībām, nejaušs - kad tā cēlonis ir nejaušs notikums vai nepārvaramā vara.

--Juristiltins runāt  devums 20:15, 1 augustā, 2008 (UTC)

Vēl attiecībā uz naida kurināšanu pret dažādām grupām ir arī krimināllikuma 78. pants un 150. pants ~~Xil (saruna) 21:33, 1 augustā, 2008 (UTC)

Balsojums[labot pirmkodu]

Ierosinu sākt balsojumu par šo vadlīniju apstiprināšanu.--Juristiltins runāt  devums 20:44, 1 augustā, 2008 (UTC)

Pats ierosinu un pats sāku: Vikipēdija:Balsošana/Personīga aizskāruma aizliegums.--Juristiltins runāt  devums 20:58, 1 augustā, 2008 (UTC)