World of Warcraft

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
World of Warcraft
WoW Box Art1.jpg
Izstrādātājs Bilzzard Entertainment
Izdevēji Vivendi Universal
Dizaineri Robs Pardo, Džefs Kaplans, Toms Čiltons
Sērija Warcraft
Jaunākā versija 5.1.0 (2012-11-27)
Izdots Valsts karogs: Eiropas Savienība 2005. gada 11. februārī
Žanrs fantāzijas, MMORPG
Režīmi daudzspēlētāju
Reitingi Valsts karogs: Eiropas Savienība PEGI: 12+
Platformas PC, Macintosh
Datu nesējs CD, DVD
Ievadierīces klaviatūra, pele, vai kontrolieris

World of Warcraft (saīsinājumā WoW) ir datorspēle, ko izveidojusi kompānija Blizzard Entertainment. Tā ir ceturtā spēle Warcraft sērijā un viena no populārākajām daudzspēlētāju tiešsaistes spēlēm pasaulē. Tā ir MMORPG tipa spēle, kas norisinās slavenās RTS (Real Time Strategy) spēles Warcraft pasaulē.

World of Warcraft darbība notiek Azerotas pasaulē, četrus gadus pēc Blizzard iepriekšējās spēles Warcraft III: The Frozen Throne notikumu beigšanās. Blizzard Entertainment paziņoja par to 2001. gada 2. septembrī, svinot Warcraft desmitgadi.

Pirmais papildinājums, The Burning Crusade, tika izlaists 2007. gada 16. janvārī.[1] Otrais papildinājums, Wrath of the Lich King, 2008. gada 13. novembrī[2] Par trešo papildinājumu , Cataclysm, tika paziņots 2009. gada BlizzCon.[3][4]

Ar vairāk nekā 11.5 miljoniem ikmēnēša maksājošajiem spēlētāji,[5] kas World of Warcraft padara to par MMORPG ar visvairāk maksājošajiem spēlētājiem[6][7] un tai pieder Ginesa pasaules rekords kā populārākā MMORPG.[8] 2008. gada aprīlī, World of Warcraft pārvaldīja apmēram 62 procentus no MMORPG (MMOG) tirgus.[9]

Paplašinājumu pakas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pašlaik ir pieejamas trīs paplašinājumu pakas, tās ir: World of Warcraft: The Burning Crusade, World of Warcraft: Wrath of the Lich King un World of Warcraft: Cataclysm. Šī gada 25. septembrī tika izdota jaunākā, ceturtā paplašinājumu paka - World of Warcraft: Mists of Pandaria. Spēlētājiem nav jāiegādājas jaunākā paka, lai turpinātu spēlēt, bet tās atļauj palielināt maksimālo līmeni, saņemt jaunus papildinājumus un zonas.

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]