Kibergoti

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Kibergoti

Kibergoti ir noteiktas subkultūras pārstāvji, kas dažkārt uzskatīti kā piederīgi gotiem, kuriem ir noslieces uz kiberpanku stilu un tumšo elektronisko mūziku.

Pirmais termina "kibergots" (Cyber Goth) pielietojums ir attiecināms uz lomu spēlēm 1990. gadā (filma Bladerunner). "Alien Sex Fiend" tiek uzskatīta par pirmo kibergotisko grupu. Subkultūras sākums skaitās ap 1997.—1999. gadu.

Kibergotu estētika[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kibergoti kultivē kiborga un postcilvēka ideālu. Parasti viņi klausās industriālo vai postindustrialo (EBM, tumšo elektro, dažreiz arī power noise) mūziku, lasa kiberpanku literatūru un skatās anime. Kibergoti pulcējas klubos, dzer kokteiļus, dejo, dzīvo naktsdzīvi.

Kibergotu izskats[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Spīdīgi zābaki uz augsta papēža vai platformas ar daudzām dzelzs sprādzēm.

Spīdīgas (gaismu atstarojošas) pieguļošas melnas bikses, krekli ar atribūtiku un uzrakstiem, topiņi, sintētiskas vestes ar rāvējslēdzēju, apmetņi. Dažreiz kibergoti izmanto arī militāro stilu.

Meitenēm parasti ir lateksa minisvārki ar horizontāli strīpotām zeķubiksēm un uzroceņiem. Topiņi ar lielu izgriezumu un atsegtu vēderu.

Matu krāsa kibergotiem parasti ir radioaktīvā krāsā (zaļā, zilā, sarkanā, violetā). Mati bieži ir sapīti „dredos”, bizītes vai matos ir iepītas stieples. Ļoti populāri ir pīrsingi — jo vairāk, jo labāk. Parasti caurdur seju visās iespējamās vietās — ausīs, degunā, lūpās, uzacīs.

Kibergotu grims parasti ir ļoti agresīvs — arī ar radioaktīvām krāsām.

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]