Sabiedrība

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
10. gadsimta ķīniešu sabiedrība

Sabiedrība ir individuāla cilvēku grupa, kurai ir kopīgas sociāli politiskas saites — kultūra, radniecība, teritorija, valstiska forma vai kopīgas ekonomiskas intereses (uzņēmējdarbībā).

Sociāla sabiedrība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sociālu sabiedrību var iedalīt divos tās vēsturiskās attīstības posmos: pirmsvalsts un valstiski organizētas sabiedrības. Šī pieeja vēstures periodizācijā balstās uz paša cilvēka faktora, tā zināšanu un iemaņu līmeņa, tai skaitā sabiedrības sociāli strukturālā organizācijā. Šis civilizāciju evolūcijas periodizācijas princips nav visaptverošs, tas neizslēdz citus periodizācijas kritērijus. Tomēr tas palīdz sistematizēt būtiskas kvalitatīvas izmaiņas tās vai citas sabiedrības vēsturiskajā attīstībā. Saistībā ar sociālo sabiedrību tiek pētīta arī sabiedrības noslāņošanās.

Sabiedrība uzņēmējdarbībā[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Latvijas Komerclikumā ir definēts jēdziens komercsabiedrība. Ar to saprot divu veidu sabiedrības: personālsabiedrība un Kapitālsabiedrība. Abi šo sabiedrību veidi saskaņā ar minētā likuma prasībām ir jāreģistrē Latvijas Uzņēmumu reģistra Komercreģistrā.