100 Debija

Vikipēdijas lapa
(Pāradresēts no 100. Debija)
Jump to navigation Jump to search
100. Debija
Galvenā informācija
Izcelsmes vieta Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Žanri popmūzika, deju mūzika
Darbības gadi 1993.—2000., 2020.-
Izdevēji

Mikrofona Ieraksti

Platforma Records

Gailītis G
Dalībnieki
Agris Semēvics (1993.-2000., 2020.- )
Gints Stankevičs (2020.-?? )
Bijušie dalībnieki
Modris Skaistkalns (1993.-2000.)

100. Debija ir latviešu popmūzikas un eirodeju grupa. Grupas dalībnieki šobrīd ir Agris Semēvics un Gints Stankevičs. Grupas darbības pirmajā posmā tajā darbojās Modris Skaistkalns. Starp grupas atpazīstamākajiem skaņdarbiem ir dziesmas "Nedalāmā", "Man dimantu nav" un "Sen jau viss".

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Grupa tika dibināta 1993. gadā un pirmo uzstāšanos piedzīvoja 1993. gada 3. jūlijā Ogres estrādē, kur izpildīja grupas Jumprava dziesmu "Vēlreiz" jaunā aranžējumā. Septiņu darbības gadu laikā grupa izdeva 5 albumus, Latvijā sasniedza 100 000 eksemplāru tirāžu un uzstājās 412 koncertos.[1] 2000. gadā grupas darbība tika apturēta uz nenoteiktu laiku.[2]

2013. gada jūnijā pēc vairāk nekā 10 gadu klusuma perioda tika publicētas jaunas versijas dziesmām "Sen jau viss" un "Man dimantu nav". Tikai mēnesi vēlāk un dienu pēc tam, kad apritēja divdesmitgade kopš pirmā koncerta, portālā apollo.lv tika publicēts grupas dalībnieka Modra Skaistkalna ziņojums par grupas darbības izbeigšanu. Galvenais pamatojums tam bija vēlme iesaistīties citos projektos.[2] Grupas slavenākās dziesmas tiek izpildītas bijušā dalībnieka Agra Semēvica solokoncertos.

2020. gada jūlijā, atzīmējot dziesmas "Man dimantu nav" pirmatskaņojuma 25 gadu jubileju, tika publicēta jauna šīs dziesmas versija, kuru izpilda Antra Stafecka un Normunds Pauniņš, un šai versijai tika nofilmēts arī video.

2020. gada 31. jūlijā Agris Semēvics paziņoja par grupas darbības atsākšanu kopā ar jaunu dalībnieku - Gintu Stankeviču. Tika publicēta jauna dziesma un mūzikas video "Ar mani viss notiek tā".

2022. gada 17. septembrī Lielvārdes kultūras namā notika grupas "atgriešanās" šovs ar dažādu viesu piedalīšanos. Grupa šovā uzstājās ar vienu tās dalībnieku A. Semēvicu un pavadošajiem dejotājiem.

Diskogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Studijas albumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

(Izdevniecības "Gailītis G." izdotajā deju mūzikas izlasē iekļauta "100. debijas" dziesma "It kā no nekā", kura nav iekļauta nevienā grupas albumā)

Izlases[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Radio singli[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]