Adams Beks

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Adams Beks
Adam Back
Personīgā informācija
Dzimis 1970. gadā
Valsts karogs: Apvienotā Karaliste Londona, Apvienotā Karaliste
Tautība anglis
Augstskola Ekseteras Universitāte


Adams Beks (angļu: Adam Back) ir britu kriptogrāfs.

Beks ir Hashcash, darba pierādījuma sistēmas cīņai pret surogātpastu, izgudrotājs. Līdzīgu sistēmu izmanto kriptovalūta Bitcoin.[1] Hashcash tiek izmantots arī citur, piemēram, cīņai pret spama komentāriem tīmekļa žurnālos[2] un pret vārdtelpu piesārņošanu.[3]

Viņš ir arī pazīstams ar savulaik uzrakstīto RSA šifrēšanas algoritma implementāciju 3 rindiņas garā Perl skriptā[4], kas tika nodrukāts uz t-krekliem, tādā veidā protestējot pret tolaik ASV spēkā esošajiem kriptogrāfijas tehnloģiju eksporta aizliegumiem.

Pašlaik strādā par uzņēmuma Blockstream, kas nodarbojas ar Bitcoin un blokķēdes risinājumu izstrādi un ieviešanu, izpilddirektoru (CEO).

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System» (angļu).
  2. «hashcash.org - blog plugins» (angļu). hashcash.org. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2018. gada 29. aprīlī. Skatīts: 2018. gada 23. aprīlī.
  3. «I2P's Threat Model» (angļu). i2p2.de. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2013. gada 24. decembrī. Skatīts: 2018. gada 23. aprīlī.
  4. «export-a-crypto-system sig» (angļu). cypherspace.org. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2018. gada 15. aprīlī. Skatīts: 2018. gada 23. aprīlī.