Astro'n'out

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Astro'n'out
Playground- Astron'out.jpg
Playground'17 Foto: Krists Luhaers
Galvenā informācija
Izcelsmes vieta Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Žanri
Darbības gadi 2003—pašlaik
Darbība ar
Mājaslapa www.astronout.lv
Dalībnieki
Māra Upmane-Holšteine
Juris Kalnišs
Mārtiņš Elerts
Mārtiņš Miļevskis

Astro'n'out ir latviešu poproka grupa, kas dibināta 2003. gadā Rīgā. Atpazīstamību tā ieguva ar dziesmu "Daļa Rīgas". Astro'n'out ir radījuši daudzus radiohitus: "Tanki", "Gravitātei nē", "Tici sev", "Apaļa pasaule", "Turies", "Satiksimies, tiksimies" u.c.

Grupas sastāvs vairākārt ir piedzīvojis pārmaiņas, tomēr jau ilgstoši grupas kodols ir nemainīgs: Māra Upmane-Holšteine (vokāls), Juris Kalnišs (ģitāra, elektronikas), Mārtiņš Elerts (ģitāra, elektronikas), Mārtiņš Miļevskis (bungas, ritma instrumenti) un Toms Poišs (bass) koncertsastāvā.

Astro'n'out ir sarakstījuši mūziku vairākām filmām: dokumentālajai "Rīga, Mana Rīga", sociālajām "No cita skatupunkta", "Nestāstāmie stāsti", reklāmas īsfilmai "Sūnas aug ziemeļu pusē", piedalījušies dažādās labdarības akcijās, tostarp Latvijas Radio 5 rīkotajā Dod Pieci!, LNT "Eņģeļi pār Latviju", Valsts asinsdonoru centra pateicības koncertā, iestājas par veselīgu dzīvesveidu, bija vēstneši veselības ministrijas iniciētajai kampaņai pret pasīvo smēķēšanu "Izvairies no smēķētāja!", aktīvi atbalsta dažādas jauniešu organizētas iniciatīvas un koncertē skolās.

Grupa ir uzstājusies lielākajos Latvijas festivālos un nozīmīgākajās koncertvietās — "LMT Summer Sound", Positivus, "HOLI krāsu festivāls", "Fontaine festival", Dikļu pils mini festivālā un daudzos citos.

Astro'n'out ir tikuši nominēti Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvai par katru līdz 2016. gadam izdoto albumu. 2012. gada beigās izdotais albums "Lauvas" un tā singli tika nominēti četrās kategorijās.

2017. gada 5. janvārī "Spīķeru koncertzālē" grupa prezentēja savu piekto studijas albumu "URDA" un no februāra visa pavasara garumā devās Latvijas koncerttūrē.

Diskogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • Kuš kuš (2006)
  • Astro' Acoustic (2008)
  • Ģeometrija (2009)
  • Lauvas (2012)
  • Lion's Share (2013)
  • Lion's Share Remixes (2014)
  • URDA (2017)

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]