Pāriet uz saturu

Ata Kronvalda fonds

Vikipēdijas lapa

Ata Kronvalda fonds ir sabiedriska organizācija, kuras uzdevums ir Latvijas talantīgāko skolēnu apzināšana un viņu izglītības sekmēšana.

Ik gadu Ata Kronvalda fonds aicina izvirzīt skolotājus, kuru ieguldījums talantīgo skolēnu apzināšanā un viņu tālākizglītošanā, kā arī skolēnu zinātniskās pētniecības darba vadīšanā ir nozīmīgs visā valstī, lai viņiem pateiktu paldies un pasniegtu Ata Kronvalda fonda prēmiju. Tradicionāli apbalvošanas ceremonija notiek Latvijas Valsts prezidenta pilī.[1]

Dibinātāji[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Fondu 1993. gadā dibināja Latvijas Republikas Izglītības ministrija, Latvijas Skolēnu zinātniskā biedrība, akciju sabiedrība "Izglītība", Agnis Andžāns (Latvijas Universitāte), Henriks Danusēvičs (Latvijas Tirgotāju asociācija), Dzintra Paegle (Latvijas Universitāte), Andris Tomašūns (Vidzemes augstskola), Ināra Akmene un Aija Ozola (LR Izglītības un zinātnes ministrija).

Balvas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Labākajām skolām par sasniegumiem skolēnu zinātniski pētnieciskajā darbībā, mācību priekšmetu olimpiādēs un radošajās skatēs pasniedz balvas "Lielā Pūce" un "Mazā Pūce".

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]