Pāriet uz saturu

Baltijas pērle

Vikipēdijas lapa
Festivāla logo

Baltijas pērle (angļu: Baltic Pearl) ir starptautisks kinofestivāls, kas aizsākās 20. gadsimta 90. gadu vidū. Festivāla idejas autore un “Baltijas pērles” ilggadējā direktore ir krievu aktrise Marina Ļipčenko, kas dzīvo Rīgā.

Repertuārs un viesi

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

“Baltijas pērles” festivāla īpašo viesu statusā bijušas plaši pazīstamas kinozvaigznes — Džina Lollobridžida, Alēns Delons, Ingeborga Dapkūnaite, Klauss Marija Brandauers, Natālija Andreičenko, Pjērs Rišārs, triju dienu meistarklasi Rīgā vadījusi Katrina Deneva.

“Baltijas pērles” programmā tiek iekļauti gan kinoklasikas darbi, gan jaunākās filmas no dažādām valstīm, tai skaitā filmas, kas apbalvotas Kannu, Venēcijas, Berlīnes un Maskavas kinofestivālos. Starp festivālā demonstrētajām filmām bijušas šādas filmas: Maikla Kērtisa režisētā “Kasablanka”, Kinga Vidora "Divkauja saulē", Kristofa Onorē “Daiļava”, bulgāru režisora Javora Gardeva “Dzifts”, Luisa Bunjuela "Buržuāzijas diskrētais šarms", Pītera Grīneveja “Naktssardze”, Lukīno Viskonti “Roko un viņa brāļi”, Mērvina Leroja “Vaterlo tilts”, Federiko Fellīni La Dolce Vita, Bleika EdvardsaBrokastis pie "Tifanija"”, Vinsentes Minelli “Sliktais un skaistā”, Mikelandželo Antonioni "Fotopalielinājums" (Blowup).

"Šādu “festivālu festivālu” uzdevums un ambīcija nav meklēt jaunus talantus, rīkot konkursa programmas, bet gan atvest “lokālai publikai” filmas, kas visdrīzāk "normālā kinodistribūcijā nenonāks."

Kinokritiķe Dita Rietuma par “Baltijas pērli”.[1]

Franču jaunais viļņa retrospektīva “Baltijas pērlē” aizsākta ar Fransuā Trifo filmu "Četrsimts sitieni".

Festivālā tikušas demonstrētas jaunākās Krievijas filmas, kā arī kompānijas Warner Bros. zelta fonda filmu atjaunotās kopijas.

“Baltijas pērle” festivālā tiek rādītas filmas, kas jau ir uzvarējušas vai vismaz radījušas rezonansi nozīmīgos Eiropas kinofestivālos.

  1. Sākas kinofestivāls “Baltijas pērle” Diena, 20.10.2010., Atjaunināts 16.09.2012.

Ārējās saites

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]