Kasablanka (filma)

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Šis raksts ir par filmu. Par citām jēdziena Kasablanka nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
Kasablanka
Casablanca433.jpg
Filmas plakāts
Oriģinālais
nosaukums
Casablanca
Žanrs Drāma
Režisors Maikls Kertics
Producents Hals B. Voliss
Scenārija autors
Galvenajās
lomās
Mūzika Makss Stainers
Studija Warner Bros.
Izdošana 1942. gada 26. novembrī
Ilgums 102 minūtes
Valsts ASV
Valoda Angļu
Budžets 964 000 US$
IMDb profils

"Kasablanka" (angļu: Casablanca) ir 1942. gada amerikāņu romantiska drāma, kuras režisors ir Maikls Kertics (Michael Curtiz). Filmā galvenās lomas tēlo Hamfrijs Bogarts, Ingrīda Bergmane un Pols Henreids (Paul Henreid). Otrā plāna lomas atveido Klods Reinss (Claude Rains), Konrāds Vaidts (Conrad Veidt), Sidnijs Grīnstrīts (Sydney Greenstreet) un Pēters Lorre.

Tā nominēta Amerikas Kinoakadēmijas balvai astoņās kategorijās, un no tām trīs balvas ieguva — labākā filma, labākais režisors un labākais adaptētais scenārijs.

Sižets[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Filmas scenārija autori Filips Epšteins, Jūlijs Epšteins, Hauards Kohs adaptējuši Marija Bērneta un Džoanas Elisones lugu Everybody Comes to Rick's. Filmas darbība notiek Otrā pasaules kara laikā Višī valdības kontrolētajā Marokas pilsētā Kasablankā. Filmas sižeta pamatā ir amerikāņa Rika Bleina iekšējs konflikts, mēģinot izšķirties starp jūtām pret sievieti un pienākumu palīdzēt viņai un viņas vīram — čehu pretošanās kustības līderim, bēgt, lai turpinātu cīņu pret nacistisko Vāciju.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]