Pāriet uz saturu

Belizas karogs

Vikipēdijas lapa

Belizas karogs
Lietošana Valsts karogs un flaga National flag and ensign Normal or de jure version of flag, or obverse side
Proporcijas 3:5
Apstiprināts 1981. gada 21. septembrī (standartizēts 2019. gada 28. augustā)
Apraksts zils lauks ar divām sarkanām šaurām horizontālām svītrām gar augšējo un apakšējo malu un lielu balto disku centrā, uz kura ir Belizas ģerbonis.

Belizas karogs tika pieņemts 1981. gada 21. septembrī. Iepriekšējā versijā karogu sauca par "Britu Hondurasas karogu" (Belizas valsts nosaukums koloniālajā periodā). Britu Hondurasas karogs tika pieņemts 1907. gada 28. janvārī. Šī karoga versija tika izmantota līdz 1919. gadam. 1919. gadā tika pieņemts jauns karogs, kas bija valsts simbols līdz 1981. gadam, kad tika pasludināta Belizas neatkarība. Attēls uz ģerboņa atgādina par mežizstrādes nozari, kas britiem deva ienākumus no kolonijas. Valsts devīze Sub Umbra Floreo, kas nozīmē "Ēnā es plaukstu", ir rakstīta ģerboņa apakšā.

Belizas karogs mastā

Karogs ir zilā krāsā, ar baltu disku centrā, kurā ir valsts ģerbonis, ko tur metiss un Āfrikas izcelsmes vīrietis. Belizas valsts karogs ir vienīgais valsts karogs, kuras karogā kā galvenais dizaina elements attēlots cilvēks, lai gan Maltas karogā ir Svētā Jura attēls uz Džordža krusta, kā arī Lielbritānijas aizjūras teritoriju Montserratas un Britu Virdžīnas un Franču Polinēzijas karogos ir arī attēloti cilvēki.[1]

Vairāku citu valstu karogos ir attēlotas cilvēka ķermeņa daļas. Brunejas karogā ir attēlotas cilvēku rokas, un Urugvajas un Argentīnas karogam ir cilvēka sejas vaibsti, kas attēloti personificētā saulē.

Karogu no augšas un apakšas ierobežo divas sarkanas joslas. Kopumā karogā ir 19 dažādas krāsas un toņi, padarot to par vienu no krāsainākajiem valsts karogiem pasaulē.

Vēsturiskie karogi

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]
  1. «Belize Flag, Coat of Arms». Skatīts: 2015. gada 22. augusts.

Ārējās saites

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]