Blood

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Blood
Blood logo.jpg
Izstrādātājs QStudios, pēc tam
Monolith Productions
Izdevēji GT Interactive
Dzinējs Build
Izdots PC: 1997
Žanrs FPS
Platformas MS-DOS
Datu nesējs CD
Ievadierīces Klaviatūra, pele

Blood ir Monolith Productions izstrādāta un GT Interactive izplatīta datorspēle. Izlaista 1997. gada 31. maijā. Spēle pieder pie FPS (First Person Shooter) kategorijas un tajā ir liels ieroču arsenāls, neskaitāmi pretinieki un daudz vardarbības.

Sižets[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Blood norisinās nenoteiktā laika periodā, atspoguļojot senos Rietumus. Nekur spēles dokumentācijā nav minēts specifisks laiks vai vieta, bet spēles turpinājumā Blood II:The Chosen teikts, ka Blood darbība norisinās 1928. gadā. Šeit zinātniskās fantastikas elementi savienoti ar īstās dzīves tehnoloģijām un daudzi elementi ir anahronismi, ieskaitot ieročus, popkultūras norādes un citas detaļas.

Spēles varonis (jeb antivaronis) ir vīrs, ko sauc Kalebs (Caleb) (balss – Stefans Veite (angļu: Stephan Weyte), kad augstākais komandieris no kulta, saukta par "Kabalu", aizmirstā dieva Černoboga (Tchernobog) pielūdzēji (balss - Monolith galva Džeisons Halls (angļu: Jason Hall), kurš bija pieminēts vienkārši kā "Balss". Spēles fona stāsts nebija tik precīzs pašā spēlē, Monolith interneta lapa un readme teksta dokuments pasniedza pāris faktus, zināmus par Kaleba agro karjeru.

Jau pazīstams kā nežēlīgs šāvējs vēlā 19. gadsimta amerikāņu rietumos, Kalebs pievienojās Kabalam 1871. gadā pēc tikšanās ar Ofēliju Praisu (angļu: Ophelia Price), sievieti, kas, iespējams, noslepkavoja savu vīru un bērnus, pirms pievienojās Kabalam; ir minēts, ka vēlāk Kalebs kļuva par viņas mīlestību. Kopā viņi izveidoja augstāko apli tumšajā kultā, "Izredzētie", līdzko visi četri biedri no Izredzētajiem bija nodoti un nogalināti. Černobogs viņiem neminēja par kādu izgāšanos dieva vārdā viņš viņus nogalinās. Pēc neminēta gadu daudzuma, izsakot "Es dzīvoju...ATKAL!," (viena no daudzām rindām Kalebs lieto no filmas Tumsas Armija (angļu: Army of Darkness) Kalebs mistiski pieceļas no sava kapa meklējot atriebību un atbildes, nenoteiktā secībā. Asinis plūdīs, kamēr viņš apceļos pasauli cauri dažādiem Kabala cietokšņiem un atpakaļ uz "Epifānijas Halli" - templi, kur atrodas tumšais dievs.

Ģērbts melnā mētelī un platmalē, viņa acis mirdz sarkanā krāsā, Kalebs nekavējoties sāk savus meklējumus, pārņemot pasauli ar Černoboga pakalpiņiem. Kalebs ir cinisks, sarkastisks vīrs ar stipru novirzi uz sadismu, izbaudot jebkā nogalināšanu, kas varētu traucēt viņa meklējumus. Tomēr viņa "bauda sāpēs" acīmredzami vairs nepadara viņu par patiesu varoni, viņam tomēr ir nelielas attieksmes izmaiņas starp Blood un turpinājumu Blood II, kur viņš sāk izrādīt vairāk iecietības pret nevainīgiem cilvēkiem.