Braiens Dīgans

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Dīgans 2011. gadā pēc uzvaras bezceļu motokrosa (Off-road motocross) pasaules čempionātā.

Braiens Dīgans (angļu: Brian Deegan; dzimis 1975. gada 9. maijā Omahā, Nebraskā) ir ASV profesionāls motofrīstaila braucējs, kā arī viens no Metal Mulisha atklājējiem.[1] Dīgans bija pirmais, kurš sacensībās veica 360 grādu apgriezienu, vēlāk nosaucot to par "Mulisha Twist". Braiens ir visvairāk apbalvotais brīva stila motokrosa braucējs X Games vēsturē ar 13 medaļām, iekļaujot arī 17. X Games zelta medaļu rallijkrosā.

Privātā dzīve[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Braiens Dīgans ir precējies ar Merisu Dīgani. Viņiem ir trīs kopīgi bērni - Heilija, Heidens un Hadsons.[2]

Brian Deegan jumping at X Games 17 in Los Angeles.jpg

Sacīkšu karjera[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

17 gadu vecumā Braiens devās prom no savas dzimtās pilsētas Omahas uz Dienvidkaliforniju ar sapni kļūt par nākamo lielo motokrosa zvaigzni. Braiena dotības ātri vien pārsteidza ikvienu un drīz vien viņš iekļuva Supercross Team komandā.[2] 1997. gadā piedaloties sacensībās viņš ierakstīja vēsturē jaunu terminu "gost riding", kas motofrīstailam pavēra jaunus horizontus. Tieši pēc šī liktenīgā gada, viņš kļuva atpazīstams motokrosa braucējs.[2]

2004. gadā ziemas X Games sacensībās Dīgans neveiksmīgi piezemējās izpildot savu 360 grādu pagriezienu 100 pēdu augstumā, salaužot augšstilbu un abas plaukstas. Viņš atgriezās sešus mēnešus vēlāk vasaras X Games sacensībās, ieņemot ceturto vietu. Turklāt Dīgans bija vienīgais braucējs, kurš sacensībās jebkad piezemējās izpildot 360 grādu pagriezienu jeb "Mulisha Twist", kā vēlāk viņš to nodēvēja.

16. X Games sacīkstēs Dīgans sacentās rallijā Rally Car Racing Losandželosas kolizejā. Tur viņš ieguva otro vietu, jo vienā no pēdējiem pagriezieniem viņš neveiksmīgi pagriezās. Tāpat viņš piedalījās arī Rally Car Super Rally, kur arī šajā reizē palika otrais aiz Tanera Fousta (angļu: Tanner Foust). Braiens Dīgans 16. X Games sacensībās tajā gadā ieguva 2 sudraba medaļas.

17. X Games sacensībās viņš ieguva zelta medaļu RallyCross sacensībās.

2012. gadā viņš debitēja ar Metal Mulisha visurgājēju (angļu: Monster Truck). Tods Leduks (angļu: Todd LeDuc) bija šī virsurgājēja pirmais barucējs, kas debitēja Reliant stadionā Hjūstonā, Teksasā 2012. gada janvārī. Dīgans pats ar šo visurgājēju brauca Fēniksā, Arizonā Chase stadionā. Bija paredzēts, ka Dīgans piedalīsies Monster Jam World Finals 13, bet neilgi pirms sacensībām sevi savainoja, tāpēc viņa vietu ieņēma Tods Leduks.

18. X Games RallyCross sacīkstēs viņš ieguva bronzas medaļu.[3]

Citi notikumi[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2005. gada MTV Viva La Bam sacensībās Dīgans veicot bīstamu triku, neveiksmīgi piezemējās gandrīz zaudējot dzīvību. Viņš pazaudēja nieri, traumēja liesmu un pazaudēja milzu daudzumu asiņu. Tagad viņa ir milzīga vertikāla rēta pa visu vēderu, ko pats Dīgans dēvē par "rāvējslēdzēju" iegūstot to pēc šī negadījuma.

2006. gadā Dīgans kopā ar firmu Berkela films atklāja filmu "Vienreizējais varonis" (angļu: Disposable Hero), kas ir par viņa dzīvi līdz slavai, par to kā viņš visu sasniedza un par grūtībām, kas viņu piemeklēja, lai sasniegtu mērķi. Filma tika tādīta pa Spike TV 2007. gada 5. decembrī.

Dīgans veica trikus filmā "Fantastiskai četrinieks", kā arī strādāja pie sava realitātes šova MTV kanālā.

Dīgana personāžs tika izmantots "Freakstyle" videospēlē.

Metal Mulisha[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Metal Mulisha

Metal Mulisha ir motokrosa komanda, kas veido drēbes, dažādas mašīnu apdrukas un citas lietas ar savu firmas zīmi - galvaskauss ar vācu militāro ķiveri un diviem "M" burtiem, kas simbolizē Metal Mulisha.[4] Metal Mulisha tika dibināta ap 1999. gadu.Tās dibinātāji ir Braiens Dīgans un Lerijs Linkogls (angļu: Lerry Linkogle). Līdz šim brīdim Metal Mulisha ir izaugusi par labāko, lielāko un ekstravagantākā brīva stila motokrosa komanda pasaulē. Metal Mulisha ir zināma ar neskaitāmām iegūtām zelta medaļām, pārsistiem pasaules rekordiem, un brīva stila motokrosa tradīciju sagraušanu. Metal Mulisha ražo dažāda veida apģērbus un aksesuārus kā puišiem, tā meitenēm. 2009. gadā Metal Mulisha pēc grupas biedra Džeremija Luska (angļu: Jeremy Lusk) bojāejas nodibināja LLF Lusk Legacy Foundation fondu, kas veicināja brīva stila motokrosa drošību.[5]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. "Brian Deegan." Notable Sports Figures. Ed. Dana R. Barnes. Detroit: Gale, 2004. Gale Biography In Context. Web. 6 Aug. 2012. ISBN 9780787666286
  2. 2,0 2,1 2,2 «Arhivēta kopija». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2013. gada 11. decembrī. Skatīts: 2013. gada 30. novembrī.
  3. «Arhivēta kopija». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2013. gada 13. septembrī. Skatīts: 2013. gada 30. novembrī.
  4. http://www.urbandictionary.com/define.php?term=metal%20mulisha
  5. «Arhivēta kopija». Arhivēts no oriģināla, laiks: 2015. gada 22. martā. Skatīts: 2015. gada 27. martā.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]