Cargotec

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt
Cargotec Oyj
Cargotec.svg
Veids Julkinen osakeyhtiö
Dibināts 2005. gads
Galvenais birojs Helsinki, Karogs: Somija Somija
Akcijas biržā OMX
Ietilpst indeksā CGCBV
Vadība Ilka Herlins, Mikaels Mekinens
Darbinieki 9950 (2010. gadā)[1]
Nozare mašīnbūve
Produkti kravu celšanas iekārtas
Mājaslapa www.cargotec.com

Cargotec Oyj ir Somijas uzņēmums, kas nodarbojas ar kravu celšanas un transportēšanas iekārtu un kuģu iekārtu ražošanu. Kompānija dibināta 2005. gadā, atdalot to no Kone. Cargotec pieder vienai no Somijas bagātākajām ģimenēm Herliniem.

Cargotec ietilpst trīs apakšuzņēmumi: Hiab, Kalmar un MacGregor. Hiab piedāvā autoceltņus, dakšu iekrāvējus, aizmugurējā borta pacēlājus, saliekamos konteinerus, hidromanipulatorus meža un atkritumu mašīnām. Kalmar ražo iekārtas ostām, termināļiem un sadales centriem, kā arī citur: kuģu iekraušanas celtņi, statņu celtņi, konteineru iekrāvēji un transportētāji, terminālu vilcēji, dakšas iekrāvēji, baļķu krāvēji. MacGregor piedāvā risinājumus kuģiem un ostām: lūku vākus, kuģu celtņus, konteineru stiprinājumus, RoRo ekipējumu, ostu un termināļu iekārtas, birstošo kravu iekraušanas iekārtas, peldošo platformu apkalpošanas kravu celšanas iekārtas.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2002. gadā Somijas liftu ražotājs Kone iegādājās konglomerātu Partek, kurā bija apvienoti uzņēmumi, kas galvenokārt nodarbojās ar kravu celšanas iekārtu ražošanu, bet bija arī citas nozares. 2003. gadā Kone nolēma paturēt tikai kravu iekraušanas biznesu, kas tika reorganizēts jaunā kompānijā Kone Cargotec, bet pārējo pārdot. 2004. gada beigās Kone Cargotec iegādājās globālo jūras kravu plūsmu risinājumu ražotāju MacGREGOR no Zviedrijas Industri Kapital un Gambro AB.

2005. gada 1. jūnijā Kone sadalījās divās kompānijās: liftu, eskalatoru un automātisko durvju bizness palika jaunajai KONE, bet kravu celšanas iekārtu biznesu (Kalmar Industries AB, Hiab un MacGREGOR) nodeva Cargotec.

2007. gadā MacGREGOR iegādājās Singapūrā bāzēto kompāniju Plimsoll Corporation Pte Ltd, kas ražo klāja iekārtas naftas un gāzes platformām un kuģiem;[2] tāpat arī Norvēģijas Hydramarine AS, kas ražo klāja iekārtas kuģiem.[3] 2008. gadā MacGregor iegādājās ASV Platform Crane Services International Inc (PCS), kas veic kuģu un peldošo platformu apkalpošanu un remontu, galvenokārt Meksikas līča rajonā.

2011. gadā Cargotec nopirka termināļu operāciju sistēmu programmatūras ražotāju Navis no ASV kompānijas Zebra Technologies Corporation. 2011. gadā Cargotec izveidoja kopuzņēmumu MacGregor BLRT Baltic UAB Klaipedā ar Lietuvas Western Shipyard, kas nodarbojas ar kuģu un ostu iekārtu apkalpošanu Baltijas valstīs.[4]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. «Annual Results 2010». Cargotec. Skatīts: 2011. gada 6. februāris.
  2. Cargotec Corporation acquires Singapore-based Plimsoll Corporation Pte Ltd. Nordic Business Report, 29.03.2007
  3. Cargotec Corporation acquires Norway's Hydramarine AS Nordic Business Report, 15.03.2007
  4. «Lithuania: Cargotec Opens New Marine Service Company MacGregor BLRT Baltic UAB in Klaipeda». World Maritime News. 2011-09-14. Skatīts: 2011-10-04.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]