Dalībnieks:Ludis21345/Projekts

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Ludis21345/Projekts
Personīgā informācija
Dzimis 1939. gada 28. decembrī
Valsts karogs: Latvija Lubāna, Madonas apriņķis, Latvija
Miris 2018. gada 12. augustā (78 gadi)
Valsts karogs: Latvija Rīga, Latvija
Tautība latvietis
Nodarbošanās flautists, mūzikas pedagogs, šahists
Augstskola Jāzepa Vītola Latvijas Valsts Konservatorija (1960—1965)
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, maģistra programma (2003)

Vārds Uzvārds (dzimis 1939. gada 28. decembrī, miris 2018. gada 12. augustā) bija latviešu flautists, mūzikas pedagogs un šahists.Kļūda atsaucē: Ir atrastas <ref> iezīmes bez satura

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Dzimis 1939. gada 28. decembrī Lubānas ciemā kā otrais bērns Lubānas piensaimnieku sabiedrībai piederošo dzirnavu meldera ģimenē. Viņa vecāki, atsaucoties uz darba sludinājumu, no Ziemeļvidzemes Lubānā bija ieceļojuši 30-gadu vidū. Vilnis piedzima trauksmainā laikā — Eiropā jau plosījās karš. Viņam bija tikai pusgads, kad PSRS aneksijas rezultātā Latvija zaudēja neatkarību, un pusotra, kad pēc uzbrukuma Padomju Savienībai Latviju savā kontrolē pārņēma vācu armija. Tēva darbs stratēģiski svarīgajā pārtikas nozarē, deva iespēju izvairīties no iesaukuma gan vācu, gan sarkanajā armijā. 1944. gadā tuvojās fronte un dzīvot līdzšinējā vietā kļuva bīstami, jo pretī pāri ielai Lubānas pilī bija izvietojies vācu karaspēka štābs, tādēļ jau savlaicīgi māte ar abiem bērniem evakuējās uz savām tēva mājām Kārķu pagastā, vēlāk uz turieni atbrauca arī tēvs. Pēc PSRS karaspēka ienākšanas, tēvs atgriezās savā darba vietā Lubānā, bet 1944. gada Ziemassvētkos viņām pievienojas arī pārējie ģimenes locekļi.

1946. gada rudenī Vilnis sāka mācīties Lubānas vidusskolā. Viņa muzikālās dotības bija jūtamas jau bērnībā, tās ievēroja arī skolotāji un kādā Cesvaines rajona koru skatē viņam uzticēja diriģēt Lubānas vidusskolas bērnu kori. 1954.gadā tēvs mainīja darba vietu un ģimene pārcēlās dzīvot uz Alūksnes rajonu. Vilnis turpināja izglītību Alūksnes 1. vidusskolā.

Otrā mūza — šahs[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Šahu iemācās spēlēt 8 gadu vecumā no tēva un vecākā brāļa. Abās vidusskolās viņš piedalās dažādos skolas turnīros, bet spēcīgu pretinieku trūkums nesekmēja šaha prasmes izaugsmi. Plašākas iespējas radās, kad viņš uzsāka studijas konservatorijā. 1965. gadā Rīgas čempionāta pusfinālā viņš izpildīja meistarkandidāta normu. Tomēr pēc konservatorijas beigšanas, tādēļ ka profesionālais darbs operas un baleta teātra orķestrī nedeva iespēju piedalīties šaha turnīros, jo abi pasākumi praktiski notika vienlaicīgi, Vilnis pievērsās korespondencšaham.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Literatūra[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • Tukša atsauce

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]


Kategorija:Latvijas mūziķi Kategorija:Latvijas pedagogi Kategorija:Latvijas šahisti Kategorija:Lubānas novadā dzimušie