Datņu serveris

Vikipēdijas lapa

Datņu serveris (angļu: File server) ir specializēts servera veids, kas nodrošina pieeju koplietošanas datnēm. Parasti tas ir viens no tīkla datoriem, kurā tiek uzkrātas datnes, lai tās varētu izmantot klientu datori.

Lielākos tīklos datņu serveriem var būt nepieciešama speciāla operētājsistēma, bet mazākos tas var strādāt ar parastu personālā datora operētājsistēmu. Datņu serverim lokālajā tīklā parasti ir galvenā loma. Jo serverim ir pieslēgts vairāk darba staciju, jo tā jaudai vajadzētu būt lielākai. Lai nodrošinātu tīkla darbu jebkurā laikā, serveri bez īpašas vajadzības neizslēdz. Tā kā tīkla administrēšana neprasa ilgstošu un regulāru darbu pie servera, tas var būt komplektēts ar ne pārāk kvalitatīvu monitoru, peli un klaviatūru, uzsvaru liekot uz koplietošanas iekārtām un datora jaudu.

Galvenais servera uzdevums ir visu pieņemto pieprasījumu izsekošana, piekļūšanas vadība resursiem, maksimāli ātra šo resursu piedāvāšana klientiem.

Tā, piemēram, datņu serverim ir izteikti liela nozīme hostinga pakalpojumu nodrošināšanā, kas apmeklētājiem pieejamas padara mājaslapas. Lai būtu iespējams nodrošināt kvalitatīvus hostinga pakalpojumus ir nepieciešams izmantot serveri ar augstu jaudu, kas nodrošina nepārtrauktu darbību, bez liekiem traucējumiem. Lai nodrošinātu nepieciešamo darbības ātrumu lielu uzmanību ir jāpievērš servera noslogojumam. Un tieši šeit arī izpaužas tas, kādu uzsvaru ir nepieciešams likt uz augstu datora jaudu un koplietošanas iekārtām.