Datubāzes izdevniecība

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Datubāzes izdevniecība ir datorizdevniecības vai Interneta tehnoloģijas izmantošana, lai varētu izveidot dokumentus, kuros apkopota no konkrētās datubāzes iegūtā informācija.

Datorizdevniecība ir joma, kas izmanto specializētas tehnoloģijas, lai izveidotu dokumentus no datubāzes iegūtiem avotiem.[nepieciešama atsauce] Parastie piemēri ir katalogi, ziņojumu sagatavošana, cenrāži un telefonu grāmatas. Datubāzes saturs var saturēt ne tikai tekstu vai attēlus, bet arī datus, kas saistīti ar formatējumu un noteikumiem, kas var attiekties uz dokumenta veidošanas procesu. Datubāzes izdevniecība var tikt iekļauta kā sastāvdaļa lielākā darbplūsmā, kur dokumenti tiek veidoti, apstiprināti, pārskatīti un nodoti publicēšanai.

Pamatideja ir tāda, ka, izmantojot datubāzes saturu, piemēram, informāciju par preci un tās cenu, aizpildītās uz jau iepriekš formatētas veidnes dokumenta. Veidnes parasti izveidotas normālā darbvirsmai piemērotā izkārtojumā, kur noteiktas ailes izveidotas kā vietturi. Šie vietturi pēc tam mērķtiecīgi tiek aizpildīti ar jaunu saturu no datubāzes. Tas ļauj ātri veikt izmaiņas galīgajā izvadē, jo veiktās izmaiņas datubāzē, automātiski izmainās, ātri tiek veikti atjauninājumi bez manuālas iejaukšanās. Vēl viens datubāzes izdevniecības modelis ir atrodams daudzos Web-to-Print risinājumos, ja lietotāji pārlūko veidnes no tiešsaistes katalogiem (piem., vizītkartes, brošūras), personalizē izvēlētās veidnes, aizpildot veidlapu, un pēc tam apskatot sniegto rezultātu. Šajā gadījumā sākotnējais datu avots ir no lietotāja ievades, bet tas ir nodrošināts datubāzē tā, ka, ja tas pats lietotājs apskata saiti atkārtoti, viņš var atsākt rediģēšanu no vietas, kur veica pēdējās izmaiņas. Forma tiek aizpildītas ar informāciju no datubāzes, kas ievadīta pirms tam.

Galvenās izkārtojuma lietotnes darbplūsmai ir: Datalogics Pager, Adobe FrameMaker / InDesign, QuarkXPress, Xyvision un Arbortext Advanced Print Publisher.

Citi datubāzes izdevniecības varianti ir tieša satura izvade PDF. Šī pieeja novērš manuālu iejaukšanos uz gala izvadi, jo PDF dokumenti nav (ērti) rediģējami. To nevar uztvert kā ierobežojumu visās situācijās, piemēram, pārskatu sagatavošanā, kuru nav nepieciešams, vai nav vēlams rediģēt.