Death Note

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Death Note
SNote.jpg
Death Note mangas sērijas apkopojuma vāks ar Laitu Jagami un Riuku uz tā.
Oriģinālvalodā デスノート
Žanrs detektīvs
Veidotājs (-i) Tsugumi Ohba, Takeši Obata
Valsts Karogs: Japāna Japāna
Valoda(s) Japāņu
Sezonu skaits 2
Sēriju skaits 37
Izstrāde
Sērijas garums aptuveni 25 minūtes
Translācija
Translācijas periods 2006. gada 3. oktobris — 2007. gada 26. jūnijs
Ārējās saites
Oficiālā mājaslapa

Death Note (japāņu: デスノート) ir japāņu manga un anime sērija, ko radīja rakstnieks Tsugumi Ohba un mākslinieks Takeši Obata. Stāsts ir par Laitu Jagami (angļu: Light Yagami), universitātes studentu, kurš atrod burtnīcu ar pārdabisku spēku Death Note (latviešu: Nāves burtnīca). To šajā pasaulē ir nometis nāves dievs šinigami vārdā Riuks. Death Note tās lietotājam dod spēju nogalināt katru, kura seju viņš ir redzējis, ierakstot tā vārdu burtnīcā. Laits, izmantojot burtnīcu, cenšas radīt pasauli brīvu no noziedzības un valdīt pār to, ieceļot sevi par tās dievu.

Tēli[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Vārds Aktieris Pirmā parādīšanās
Nosaukums Sērija Datums
Laits Jagami
夜神 月, Yagami Raito
Mamoru Mijano新生, Shinsei12006. gada 3. oktobris

Japāņu vidusskolas, vēlāk augstskolas, students, kas angļu valodas stundas laikā atrod Death Note. Lai gan viņš sākumā netic burtnīcas pārdabiskajām spējām, viņš tomēr ieraksta kāda noziedznieka vārdu tajā un pārliecinoties par burtnīcas spēku, viņš nolemj to izmantot, lai nogalinātu pēc iespējas vairāk noziedznieku.

Pēc Jagami domām, pasaulei būtu jāatbrīvojas no visiem ļaunu darošajiem, lai tā varētu attīstīties. Seriāla gaitā viņš nolemj valdīt pār pasauli "kā dievs". Publika, nezinot, ka Laits ir vainojams pie noziedznieku nāvēm, ir iedevusi šim spēkam iesauku Kira.
L Lavliets
エル・ローライト, Eru Rōraito?
Kappei Jamagučī新生, Shinsei12006. gada 3. oktobris
Izmeklētājs, saukts par L, tiek uzskatīts par labāko izmeklētāju pasaulē un japānas policija viņu nolīgst, lai atrastu tā saukto Kiru. Laika gaitā viņš iepazīstās ar Laitu un kaut arī sauc viņu par savu draugu, tur aizdomās par noziedznieku nāvēm.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]