Diskusija:Evenki

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search


Tauta vs Etniska grupa[labot pirmkodu]

Evenki un kalmiki nav tautas? --Kikos (diskusija) 2019. gada 24. marts, plkst. 13.20 (EET)

Vikidatos ir norāde, ka evenki ir etniskā grupa. Vai evenki nav etniskā grupa? Kāda ir atšķirība starp tautu, etnisko grupu un etnosu? --Treisijs (diskusija) 2019. gada 25. marts, plkst. 00.28 (EET)
Uz Vikidatiem šajā jautājumā tik droši paļauties nevajag, tur var būt importēti apgalvojumi, piemēram, pēc kādas Vikipēdijas kategorijām. --Papuass (diskusija) 2019. gada 25. marts, plkst. 10.05 (EET)
Un šoreiz tas tiešām ir importēts, nevis likts manuāli. --Edgars2007 (diskusija) 2019. gada 25. marts, plkst. 17.59 (EET)
@Kikos: ja pareizi saprotu, tad evenkiem (un kalmikiem) vikidatos vajag norādīt arī uz to, ka viņi ir tauta. Izrādās, ka arī latvieši ir tikai etniskā grupa un nav norādes, ka tā būtu tauta (tikko pievienoju, ka tā ir arī tauta). Palaižot query prasījumu, ir tautas (vikingi, franki, vendi), tautas un etniskās grupas (somi, masaji, Krimas tatāri, uiguri), tautas, etniskās grupas un nācijas (itāļi), tautas un nācijas (ebreji), etniskās grupas (čigāni, gruzīni, igauņi, arābi), etniskās grupas un nācijas (angļi, poļi, vācieši). Manās acīs te ir neliels bardaks. --Treisijs (diskusija) 2019. gada 25. marts, plkst. 18.20 (EET)
"Neliels" ir ļoti maigi teikts :) Bet ja nopietni, tad ģeopolitiski droši vien jēdziens "tauta" vai "etniskā grupa" ir ļoti lokāls jēdziens. Aiz Zilupes pēdējā laikā ir tendence latgaliešus dēvēt par atsevišķu tautu. Mums, ja nevaram atrast vietējo kādu "oficiālo" klasifikāciju, vajadzētu kaut kādu sistēmu izdomāt. --Kikos (diskusija) 2019. gada 25. marts, plkst. 19.04 (EET)