Diskusija:Gustavs Klimts

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

death[labot pirmkodu]

How did Gustav Klimt die?--xgmx (T | C | D | R | DR)

Mēģinot pārveidot rakstu enciklopēdiskāku, šeit pārvietoju poētiskas rindas, kuras tomēr var kādam noderēt[labot pirmkodu]

“Man īpaši nepadodas izteikties mutiski jeb rakstiski, īpaši tad, ja man ir kas jāstāsta par sevi vai manu darbu. (..) Ja kāds vēlas uzzināt ko par mani kā par mākslinieku, ko ir vērts arī pieminēt kā personu, tad viņam vajadzētu rūpīgi aplūkot manas gleznas un no tām izsecināt kas es esmu un kādi ir mani nolūki.”

Gustavs Klimts

Gustavs Klimts savā laikā tika daudz kritizēts, jo akadēmiskais priekšstats par skaistumu un mākslu gaisa, bet cilvēki vēlējās vēl pieturēties pie tā, ko viņi pazīst un Klimta erotiskās, dominējošās un atkailinātas sievietes nemaz nebija tas, ko sabiedrība atzina un augstu novērtēja. Jau no paša sākuma Klimts pārkāpa pieklājības robežas, kuras bija novilkusi Vīnes sabiedrība. Akadēmiskā, ideālā, dievišķā kailā sieviete tika uzņemta ar aplausiem, it sevišķi, ja viņa nesa kādu reliģisku vai vēsturisku vēstījumu. Savukārt, vienkāršas, mīlu gaidošas sievietes glezna izraisīja skandālu. Daudzus Klimta darbus neatzina, nevis erotisma dēļ, bet gan viņa savādākās pasaules uztveres dēļ. Cilvēki nesaprata un nespēja uztvert Klimta glezniecības idejas, ļoti daudz ko uztvēra virspusēji.

--Feens (diskusija) 12:38, 21 jūlijā, 2012 (UTC)