Diskusija:Marihuāna

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Symbol support vote.svg
Šis raksts ir Vikipēdijas latviešu valodā labs raksts. Skatīt diskusiju. Atzīts 2017. gada 21. augustā.

Ja tas raksts turpmāk tiks ievērojami pārveidots, ka vairs nevarēs to uzskatīt par zagtu no www.narcomania.lv, tad nedzēsīšu, pretējā gadījumā - piedodiet, bet izdzēsīšu vēlreiz.--Feens 20:45, 7 aprīlī, 2006 (UTC)

Raksts tiešām zagts no narcomania.lv - tas būtu pirmkārt un otrkārt, tieši ši iemesla dēļ, tas ir saturiski briesmīgs. Ja vēl zagtā informācija butu kaut cik objektiiva, bet, kā zināms narcomania.lv nevis nodarbojas ar informēšanu, bet gan ar demonizēšanu no sērijas "ja tu pieskarsies kāsim, kļūsi par narkomānu". Nesaprotu, kapēc šis raksts vēl nav izdzēsts.--Cikuuzis 20:42, 27 decembrī, 2007 (UTC)

Sry, rakstīju to, kam man bija atsauces... ;) --Kashins23 11:10, 16 augustā, 2009 (UTC)

Tām vajadzētu būt drusku daudzpusīgākām, citādi raksts ir ar izteiktu noslieci uz labajām īpašībām. --ScAvenger 11:31, 16 augustā, 2009 (UTC)
Sk, atradu vēl divus faktus. Noformulēšu un šīs dienas laikā pievienošu! ;) --Kashins23 12:51, 16 augustā, 2009 (UTC)

Tātad - viens no maniem atradumiem - marihuānas smēķēšana ietekmē asins plūsmu uz smadzenēm, kas kā rets blakus efekts var izraisīt trieku... ;) Bet - ja man tā arī nav izdevies atrast apliecinājumu, ka kādreiz ir reģistrēts kāds šāds nāves gadījums, vai to rakstīt? Izskatās pēc teorētiska slēdziena... ;)

Nākamais - Ir man pieejami daži fakti par negatīvajām sekām, bet pieļauju, ka, lai arī negatīvi, tie tomēr ir daļēji pretrunā ar daudziem līdzšinējiem pieņēmumiem un nezinātājam liksies, ka atkal tiek slavināta marihuāna. --Kashins23 21:05, 16 augustā, 2009 (UTC)

Citi nosaukumi[labot pirmkodu]

"Ilustrētajā svešvārdu vārdnīcā" (Avots, 2005), teikts, ka anaša ir narkotiska viela no Indijas kaņepēm, savukārt pie šķirkļa "marihuāna" minēts, ka Āzijā to saucot par hašišu (mums tas izdalīts atsevišķā rakstā). --ScAvenger (diskusija) 16:11, 13 jūnijā, 2012 (UTC)

Par anašu neesmu neko dzirdējis. Es sapratu, ka ne jau termina vaina, bet Fejiņai nepatika, ka tur ir kaut kāds uzskaitījums. --GreenZeb — 2012. gada 13. jūnijā, plkst. 19.37 (UTC +3)
Man nevis "nepatika uzskaitījums", bet gan tas ka ir samesti kaut kādi nosaukumi no zila gaisa, tas ja tu un tavi draugi marihuānu sauc par zaļo vai kānābīsū nenozīmē ka tas ir enciklopēdijā liekams. Ja var atrast normālu atsauci par zālīti, kāsi vai kā nu tu sauc savu smēķi - tad liec. ĒteriskāFejiņa (diskusija) 08:48, 14 jūnijā, 2012 (UTC)
Tas galīgi nevar attiekties uz mani, jo ne jau es biju tā uzskaitījuma autors. --GreenZeb — 2012. gada 14. jūnijā, plkst. 13.01 (UTC +3)

Kanabinoīdi[labot pirmkodu]

Es pati īsti nezinu, bet kanabinoīdi šķiet visur vairāk lietots kā kanabioīdi. Jums te visur kur ir tas īsākais variants bez n. Kā tad īsti ir? Kāpēc latviešu valodā pazūd tas n burts? --62.84.18.194 15:39, 24 augustā, 2012 (UTC)

Šis ir diezgan smags jautājums. Termins ir pārāk specifisks, lai būtu parastajās vārdnīcās. Par n burta "pazušanu" — drīzāk jājautā, no kurienes tas radies, jo vārdā cannabis tajā vietā šāda burta nav. Loģiskāk būtu "kanabisoīdi", bet tādu nekur nelieto. Citās valodās arī n burts ir — acīmredzot, lai likvidētu neveiklo, grūti izrunājamo patskaņu salikumu "ioī". Interesanti, ka oficiālā dokumentā sastopami vienlaicīgi abi varianti, bet tā laikam ir drukas kļūda, jo citur ir "kanabinoīdi". Domāju, ka varam diezgan droši mainīt uz "kanabinoīdi" (esmu savulaik bijis neuzmanīgs, sākdams rakstīt bez tā n). --ScAvenger (diskusija) 16:27, 24 augustā, 2012 (UTC)

Sadaliet out jaunu rakstu Marihuāna Latvijā?[labot pirmkodu]

Sadaļā "marihuāna Latvijā", ir ļoti garš, vai jūs piekrītat, ka mums vajadzētu sadalīt to nost un dara to savu rakstu, kas saistīti ar šeit? Goonsquad LCpl Mulvaney (diskusija) 2017. gada 16. aprīlis, plkst. 09.53 (EEST)

Diez vai ir vērts. Raksts diezgan pamatīgi izstrādāts un labi atsaucēts, varbūt var nominēt labam rakstam. --ScAvenger (diskusija) 2017. gada 16. aprīlis, plkst. 10.35 (EEST)
tad tas ir jādara 20. aprīlī vai arī nākamgad (20. aprīlis-2 nedēļas) :) --FRK (diskusija) 2017. gada 16. aprīlis, plkst. 12.18 (EEST)
Uzskatu, ka nevajag sadalīt. Tā sadaļa nav tik gara, lai traucētu. Angļu Vikipēdijā ir atsevišķi raksti par marihuānu katrā valstī, bet mums nav un tuvākajā nākotnē nebūs. --GreenZeb (diskusija) — 2017. gada 16. aprīlis, plkst. 11.26 (EEST)

Palīdzība tulkojot sadaļas angļu Wikipedia?[labot pirmkodu]

Hello, forgive my posting in English, but are there any bilingual members here who could spot-check my work if I create a Draft at English Wikipedia, auto-translating the Latvia section of this article for eventual inclusion in en:Cannabis in Latvia? I can do the grunt-work, I just need someone bilingual to check it for accuracy after my Draft is finished. Thanks! Goonsquad LCpl Mulvaney (diskusija) 2017. gada 3. maijs, plkst. 03.26 (EEST)

I have pasted a machine-translation and am starting to clean it up here, and welcome any oversight: en:User:Goonsquad LCpl Mulvaney/Cannabis in Latvia expansion draft. Goonsquad LCpl Mulvaney (diskusija) 2017. gada 3. maijs, plkst. 18.03 (EEST)

Ārstnieciskās īpašības[labot pirmkodu]

Raksts kopumā ir labs, bet, manuprāt, vajag parediģēt ārstnieciskās īpašības, lai būtu objektīvāk. Par atsaucēm vietām ņemti veci pētījumi ar mazu dalībnieku skaitu un vairākās vietās varētu drīzāk izmantot jaunākus meta-analīžu pētījumus, kas parādījuši, ka nav pārliecinošu efektu, piemēram, epilepsijas un pat kā pretvemšanas līdzeklis. Īstenībā paaugstina risku arī bronhītam (pilnīgi pretēji rakstā minētajam un arī angļu vikipēdijas marihuānas raksta, ka hroniska lietošana paaugstina). Varbūt vērts minēt arī to, ka vairākas lielās veselības organizācijas minējušas, ka pagaidām neredz iemeslu, kādēļ medicīniskajai marihuāna būtu vēlamāka vairāk nekā ekstraktētas tīras aktīvas vielas no tās. Kokomokoz (diskusija) 2017. gada 16. maijs, plkst. 13.59 (EEST)