Dalībnieka diskusija:Kokomokoz

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Information icon4.svg Esi sveicināts(a) Vikipēdijā!


Iesākumā lūdzam iepazīties ar svarīgāko informāciju, kas jāzina, uzsākot darbu!

Pirms pirmā raksta izveides lūdzam izlasīt lapu Raksta izveidošana un apmeklēt rakstu vedni.


Sveiks(a), Kokomokoz. Esi sveicināts(a) Vikipēdijā latviešu valodā.

Vikipēdija ir brīva enciklopēdija ar bezmaksas saturu, kuru var lasīt un rediģēt ikviens.


Diskusiju lapās lūgums parakstīties ar 4 tildēm (~~~~) vai rīku joslā nospiest pogu Vector toolbar signature button.png. Paldies.

-- Sveicējs (diskusija) 21:40, 17 janvārī, 2015 (EET)

Sveiciens! Laipni lūgts Vikipedijā! Jūsu darbs Vikipēdijā ir labs. Ļoti labi, ka veidojat atsaucas un teksts arī ir visai kvalitatīvi uzrakstīts. Bet iesaku tomēr iepazīties ne tikai ar Vikipēdijas teksta rakstīšanas stilu, bet arī tā vizuālo noformēsanu, kas arī ir visai svarīga. Automātiskais "Sveicējs" jau ir jums uzrakstījis kur var atrast lietošanas pamācību, bet tā kā tā ir visai gara, drīzāk iesaku vienkārši apskatīt kā citi līdzīgi raksti ir noformēti (izmantojot funkciju "labot pirmkodu". Neiesaku izmantot parasto labošanu) Patīkamu darbu! --OskarsC (diskusija) 21:47, 18 janvārī, 2015 (EET)

Attēli[labot pirmkodu]

Atgādinu, ka Vikipēdijā jāievēro autortiesības — nedrīkst ielādēt skenētas bildes no mūsdienu grāmatām (kaut arī ir atsauce). Tādēļ Jūsu attēls par sirds cikliem tika dzēsts un aizstāts ar līdzīgu brīvu attēlu (to ir iespējams pārtulkot arī latviski). --ScAvenger (diskusija) 08:05, 30 janvārī, 2015 (EET)

Ok, augšupielādējot bija rakstīts, ka vienkārši obligāti vajag atsauci no kurienes ņemts, tādēļ arī nesapratu vai drīkst vai nedrīkst. - " Ja attēls skenēts no kāda drukāta avota (uzmanīgi — autortiesības!), norādi šī avota nosaukumu." --kokomokoz (diskusija)

Tas ir domāts tā, ka drīkst skenēt drukātus avotus, uz kuriem autortiesības vairs neattiecas, piemēram, autors miris pirms vairāk kā 70 gadiem. Izņēmuma gadījumos drīkst ieskenēt un ievietot Vikipēdijā arī tādus aizsargātus attēlus, kas atbilst godprātīgas lietošanas nosacījumiem. Sirdsdarbības grafiki tādiem nosacījumiem neatbilst, jo līdzīgu attēlu var uzzīmēt pats vai atrast Vikikrātuvē. Tāpat arī grāmatu tekstus nedrīkst precīzi pārrakstīt, tie ir jāpārstāsta saviem vārdiem vai arī nepieciešamības gadījumā jāieliek kā citāti. Veiksmi darbā! --ScAvenger (diskusija) 13:49, 30 janvārī, 2015 (EET)

Starp citu, kāpēc latviešu vikipēdijā ir tik mazs fonts salīdzinot ar angļu versiju? vai man vienīgajam tā rādās? --kokomokoz (diskusija)

Ja pie izvēlēm izskata sadaļā atzīmēta apdare "Vector", tad tā nevajadzētu būt. --ScAvenger (diskusija) 15:45, 30 janvārī, 2015 (EET)
ScAvenger, bet jūs jau izlēmāt nelikt jauno enwiki fontu (t.i., nelikt lielākus burtus). --FRK (diskusija)
Tu domā šo balsojumu? Man šķiet, tagad galvenā atšķirība ir rakstu nosaukumu fontā, pārējais atšķiras nebūtiski un jebkurā gadījumā netraucē. Protams, pārlūka iestatījumi arī droši vien kaut ko ietekmē. --ScAvenger (diskusija) 16:58, 30 janvārī, 2015 (EET)

Vecākiem cilvēkiem man šķiet, ka šis burtu izmērs ir par mazu. Nu labi var jau vienmēr piezoomot, bet ne velti lielākajā daļā saitu ir lielāki burti.

 --kokomokoz (diskusija)
kokomokoz, varat uzlikt lielākus burtus, iekopējot šajā lapā šādu kodu:
#bodyContent {
	font-size: 0.9em !important;
}

#firstHeading {
	font-size: 1.7em !important;
}
Tos ciparus, protams, var palielināt, cik nu vajag (caur pirmskata pogu var apskatīties rezultātu). Pēc tam jāiztīra kešs, lai redzētu izmaiņas (jāizdara tas, kas rakstīts tajā lapā). --FRK (diskusija) 18:29, 30 janvārī, 2015 (EET)

Kategorijas[labot pirmkodu]

Raksti ir jākategorizē. Tās kategorijas, kuras latviešu valodā vēl nav, var izveidot. Lai tā veidne ar paziņojumu vēl pastāv pie rakstiem. --Papuass (diskusija) 23:07, 30 janvārī, 2015 (EET)

Benzoila peroksīds[labot pirmkodu]

Diemžēl pārbaudot izrādījās, ka gandrīz viss Jūsu raksts ir precīzi pārrakstīts no "Praktiskās farmakoloģijas" grāmatas. Tā nedrīkst darīt. Vajadzētu pārtaisīt. Tas attiecas arī uz citiem rakstiem. --ScAvenger (diskusija) 21:10, 1 februārī, 2015 (EET)

Ok, palabošu. kokomokoz

Paldies, tagad par autortiesībām vairs īpaši nevarētu piesieties :) --ScAvenger (diskusija) 23:34, 1 februārī, 2015 (EET)

Tās jocīgās zīmes[labot pirmkodu]

Tās "jocīgās zīmes" domātas, lai varētu izveidot URL saiti uz konkrētu nodaļu. --FRK (diskusija) 01:48, 5 martā, 2015 (EET)

Es tikai tagad pamanīju šo fīču :) --ScAvenger (diskusija) 08:22, 5 martā, 2015 (EET)
Ieviesa tikai ±pēdējās diennakts laikā. --FRK (diskusija) 09:16, 5 martā, 2015 (EET)

Dzimumloceklis[labot pirmkodu]

Paldies par lielisko devumu rakstā dzimumloceklis. Tikko gribēju izveidot saiti uz jaunizveidoto rakstu Islandes fallu muzejs, bet tajā rakstā izņemts attēls. Izlasot rakstu par dzimumlocekli, radās iespaids, ka tur ir aprakstīts cilvēka dzimumloceklis (angļu: Human penis, krievu: Мужской половой член) nevis vispārīgi, arī par dzīvnieku dzimumlocekli. Tāpēc vēršos pie tevis, lai noskaidrotu, kā ir patiesībā, un ja manas aizdomas ir pareizas, tad vajadzētu tevis pievienoto informāciju pārcelt uz jaunu rakstu (cilvēka dzimumloceklis) un rakstā par dzimumlocekli šo lietu aprakstīt vispārīgi. Manas aizdomas pastiprina arī Jūsu komentārs, kad izņēmāt pieminēto bildi šajā izmaiņā': Noņēmu arī to bildi, jo nešķita piemērota. --Treisijs (diskusija) 20:58, 16 martā, 2015 (EET)

Varbūt tā arī būtu labāk, ja izveidotu atsevišķu lapu. Vienīgi nezinu vai reāli būs kaut kāds baigais info, ko rakstīt vispārējā sadaļā. Nu vēl ir variants pievienot ievadā pāris teikumus par dzīvniekiem vai arī atsevišķu sadaļu rakstā. Vispār man jau no sākuma nav īsti saprotams, kāpēc pie atsevišķiem orgāniem (arī angļu vikipēdijā) tiek veidota atsevišķa lapa cilvēka orgāniem, bet citreiz tiek rakstīts par abiem kopā. --kokomokoz

Sk. arī šeit. --ScAvenger (diskusija) 07:51, 17 martā, 2015 (EET)

Invitation[labot pirmkodu]

A gummi bear holding a sign that says "Thank you"
Thank you for using VisualEditor and sharing your ideas with the developers.

Hello, Kokomokoz,

The Editing team is asking very experienced editors like you for your help with VisualEditor. The team has a list of top-priority problems, but they also want to hear about small problems. These problems may make editing less fun, take too much of your time, or be as annoying as a paper cut. The Editing team wants to hear about and try to fix these small things, too. 

You can share your thoughts by clicking this link. You may respond to this quick, simple, anonymous survey in your own language. If you take the survey, then you agree your responses may be used in accordance with these terms. This survey is powered by Qualtrics and their use of your information is governed by their privacy policy.

More information (including a translateable list of the questions) is posted on wiki at mw:VisualEditor/Survey 2015. If you have questions, or prefer to respond on-wiki, then please leave a message on the survey's talk page.

Unsubscribe from this listSign up for VisualEditor's multilingual newsletter Translate the user guide

Thank you, Whatamidoing (WMF) (talk) 01:31, 17 martā, 2015 (EET)

WikiProject Medicine[labot pirmkodu]

Sveiciens! Patiess prieks, ka kāds darbojas ar tik svarīgu tēmu kā medicīna. Vēlējos iedot norādes uz projektu angļu valodā en:Wikipedia:WikiProject Medicine, kurā nozares interesenti veikuši izvērtēšanas darbu un sastādījuši tēmu sarakstu pēc to svarīguma: augstākā, augsta prioritāte. --Papuass (diskusija) 13:00, 19 martā, 2015 (EET)

Vēl noderīgi saraksti ir pieejami šeit un šeit. Man bija doma izveidot vismaz aizmetņus visiem tiem rakstiem, bet Jums tas iznāks kvalitatīvāk un labāk :) --FRK (diskusija) 14:14, 19 martā, 2015 (EET)

Paldies! Noteikti pasekošu līdz ko uztaisīt no svarīgajiem rakstiem. Man bija mērķis tagad pabeigt cilvēka orgānus, jo citādi, daļai rakstu ir tikai pāris teikumi un tie paši satur tādas pērles kā "sēkliniekus tautā sauc arī par pautiem (boldā)" :D Starp citu, vai ir iespējams kaut kā dabūt atsevišķus jaunus vikipēdijas rakstus augstāk pēc google meklējumiem? Vai arī tas ir atkarīgs tikai no skatījumu klikšķiem? kokomokoz

Tas parādās ar laiku. --FRK (diskusija) 15:52, 19 martā, 2015 (EET)

Retikulocīti[labot pirmkodu]

Es atļāvos pārlabot šajā tekstā retikulocītus par retikulārajām šūnām. Dālmanes "Histoloģijā" ir zināms juceklis, jo par retikulocītiem dēvēti gan retikulāro audu zvaigžņveida fibroblasti, gan nenobriedušie eritrocīti. Vairumā avotu ar terminu 'retikulocīti' tiek saprasti pēdējie. --ScAvenger (diskusija) 14:30, 30 jūlijā, 2015 (EEST)

Tev taisnība, paldies par labojumu. --kokomokoz

Paraksts[labot pirmkodu]

Lūdzu, paraksti savus komentārus ar četrām tildēm (~~~~) vai nospiežot pogu OOUI JS signature icon LTR.svg rīku joslā. Paldies! --FRK (diskusija) 2015. gada 20. novembris, plkst. 13.49 (EET)

2015. gada labākais jaunais dalībnieks latviešu valodas Vikipēdijā[labot pirmkodu]

Barnstar-RoyaltyNobility.png 2015. gada labākais jaunais dalībnieks latviešu valodas Vikipēdijā
Saskaņā ar Vikipēdijas kopienas balsojumu, esi atzīts par 2015. gada labāko jauno dalībnieku latviešu valodas Vikipēdijā

Paldies visiem! --Kokomokoz (diskusija) 2016. gada 24. janvāris, plkst. 12.43 (EET)

Kokomokoz, arī tavs viedoklis ir svarīgs nākotnes kopienas diskusijā[labot pirmkodu]

Es aicinu tevi pievienoties diskusijai par Wikimedia kustības nākotni. Jau vairākas nedēļas daudzās valodās notiek diskusija par nākamo 15 gadu prioritātēm: Kas būs tas, kas paātrinās mūsu progresu? Kas ir pats svarīgākais, ko mēs varam kopīgi paveikt nākamo 15 gadu laikā? Kas mūs vienos un iedvesmos? Šie ir tie svarīgākie jautājumi.

Arī tavs viedoklis ir svarīgs, neatkarīgi no tā, vai esi administrators vai tikai labo drukas kļūdas. Pievienojies diskusijai latviešu valodā, iesniedzot savas idejas, vei komentējot citas.

Papildu informācijai vari apskatīt šīs saites:

Ja ir neskaidrības, droši jautā. --Papuass (diskusija) 2017. gada 11. aprīlis, plkst. 11.17 (EEST)

Vikitikšanās 18. aprīlī[labot pirmkodu]

sveiki!

18. aprīlī Rīgā notiks Vikipēdijas tikšanās ar mērķi (citēju "pastrādāt pie vienota projekta, apmācīt jaunus dalībniekus, dalīties pieredzē un praktiskos sīkumos pieredzējušo dalībnieku vidū", protams, arī savstarpēji iepazīties klātienē. uz šo tikšanos īpaši aicinām pagājušā gada aktīvākos un labākos jaunos Vikipēdijas rakstītājus, kuru devums ir augstu vērtēts (šis saraksts). tas tādēļ, ka (citēju) "kad esi pastrādājis jau kādu laiku, izveidojis čupu rakstu - tieši tad sāk rasties ļoti daudz jautājumu".

vairāk informācijas un iespēja pieteikties uz šo pasākumu: šeit. ja rodas jautājumi: droši diskusiju lapā. --Biafra (diskusija) 2017. gada 14. aprīlis, plkst. 22.17 (EEST)

Medical content[labot pirmkodu]

Hey Kokomokoz. I am coming to Riga in Aug. Wondering about meeting with local medical editors to talk about Wikipedia and maybe have a beer :-) Doc James (diskusija) 2017. gada 5. maijs, plkst. 06.59 (EEST)

Hey, to be honest I don't know any other Latvian medical editors, maybe 1 or 2 more. But I would gladly come anyway for some beer. --Kokomokoz (diskusija) 2017. gada 5. maijs, plkst. 11.43 (EEST)
Sveiks! Vai tev būs iespēja pievienoties sarunai? Ar Doc James vienojāmies par 27. augusta (svētdiena) vakaru Rīgas centrā. --Papuass (diskusija) 2017. gada 23. augusts, plkst. 11.50 (EEST)

Vikipēdijas darbnīca[labot pirmkodu]

Labdien!

6. jūnijā (otrdien) Vikipēdijas projektam latviešu valodā paliek 14 gadu. Lai to atzīmētu, aicinām visus, kas iepriekš darbojušies projektā, dienas laikā (00.00—24.00) uzrakstīt kādu jaunu rakstu. Vairāk informācijas atrodams iniciatīvas lapā. Tēma ir vēlama no vajadzīgo rakstu saraksta, bet derēs arī cita. Paldies arī par Tavu iepriekšējo ieguldījumu Vikipēdijas projektā! -- Edgars2007 (diskusija) 2017. gada 5. jūnijs, plkst. 18.54 (EEST)

Vikipēdijas darbnīca[labot pirmkodu]

Labdien!

6. jūnijā (trešdien) Vikipēdijas projektam latviešu valodā paliek 15 gadu. Lai to atzīmētu, aicinām visus, kas iepriekš darbojušies projektā, dienas laikā (00.00—24.00) uzrakstīt kādu jaunu rakstu. Vairāk informācijas atrodams iniciatīvas lapā. Tēma ir vēlama no vajadzīgo rakstu saraksta, bet derēs arī cita. Paldies arī par Tavu iepriekšējo ieguldījumu Vikipēdijas projektā! -- Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 2. jūnijs, plkst. 16.37 (EEST)