Diskusija:Pauls fon Lilienfelds-Toals

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Sociologi pēc valsts[labot pirmkodu]

@Pirags: vai nevajadzētu mainīt pievienoto kategoriju "Latvijas sociologi" uz "Krievijas sociologi" (kā ir krievu un angļu vikipēdijās), vai vismaz uz kategoriju "Sociologi"? Jo viņš taču nav latvietis, un nav arī dzīvojis Latvijas valstī. --MC2013 (diskusija) 2016. gada 19. jūnijs, plkst. 20.08 (EEST)

Domājams, ka viņa galvenais darbs "Domas par nākotnes socioloģiju" ir uzrakstīts Latvijā. Latvija taču ir plašāks jēdziens nekā Latvijas Republika, tāpēc nav nepareizi viņu dēvēt par Latvijas sociologu.--Pirags (diskusija) 2016. gada 19. jūnijs, plkst. 20.16 (EEST)
Sekojot tādai loģikai, tad jau, piemēram, Pēteris Ludvigs fon der Pālens jāpieskaita nevis kategorijai "Krievijas militārpersonas", bet "Latvijas militārpersonas", jo ilgāku laiku dzīvojis Latvijā :) Varbūt labāk izveidot kategoriju "Kurzemes gubernatori" un tajā ieskaitīt abus?--MC2013 (diskusija) 2016. gada 19. jūnijs, plkst. 20.47 (EEST)
Latvija un Krievija tolaik abas bija Krievijas impērijas sastāvā. Pēteris Ludvigs fon der Pālens bija Krievijas impērijas militārpersona, pie kam krievu valodā atdala jēdzienu Российский no Русский. Kāpēc gan Pauls fon Lilienfelds-Toals nav Latvijas sociologs, ja viņš savus pētījumus veicis Jelgavā?--Pirags (diskusija) 2016. gada 19. jūnijs, plkst. 20.55 (EEST)
Toties citus pētījumus veicis citās vietās. Pētījumi rakstīti dažādās valodās, latviešu valodā neko nav uzrakstījis. Ne velti par viņu ir raksti 4 vikipēdijas valodās. Un, cik saprotu, tajos viņš nav pieminēts kā Latvijas sociologs. Tāpēc man liekas dīvaini, ka mēs viņu pieskaitām Latvijai, pretrunā ar citām vikipēdijām, kur tā nav darīts. Bet lai nu tas paliek uz tavas sirdsapziņas. Es neesmu socioloģijas speciāliste. :)--MC2013 (diskusija) 2016. gada 19. jūnijs, plkst. 21.25 (EEST)