Diskusija:Ukrainas pilsētu uzskaitījums

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Ļoti iespējams, ka 14:09, 8 augustā, 2007 83.136.143.50 veiktais labojums ir pareizs (man nav lielas pieredzes ukraiņu vietvārdu latviskošanā, ilgus gadus esam radināti pie krieviskajiem variantiem), tikai:

a) labojot, paskaidrojiet, kāpēc ir tā, nevis savādāk; b) lūdzu saglabājiet saites (uztaisiet pāradresāciju), lai jau aprakstītās pilsētas "nepazūd".

--Feens 12:41, 8 augustā, 2007 (UTC)

Es biju tas 83.136.143.50, kurš veica pēdējās izmaiņas, tuvinot Ukrainas vietvārdu latviskojumus ukraiņu izrunai. Esmu ukraiņu filologs, tāpēc ļoti labi saprotu visas ukraiņu valodas fonētiskās nianses. Līdz ar to es pamainīju latviešu tulkojumus, ņemot vērā sēkojošos apsvērumus: ukraiņu "и" ir gandrīz tas pats krievu "ы". Piemēram, nosaukumā "Вінниця" - latviešu "n" būs ciets, jo tā priekšā ir cietais ukraiņu "и". Līdzīgi: "e" ir analogs krievu "э", tādēļ "Донецьк" latviskojams kā Donecka (ar cieto "n"!). Nosaukumu "Kijeva" es atstāju tāpat, kaut vai pareizāk būtu "Kijiva". Atstāju tāpēc kā šis nosaukums šādā rakstībā ir visiem zināms. Bet, starp citu, pēc 91. gada angliski (vai angļu valoda ir elakstīgāka nekā latviešu?? Es uzskatu, ka daudz elastīgāka!) lieto gan "Kyiv" (labāk atbilst ukraiņu izrunai), gan arī "Kiev" (krieviskots). Tomēr pirmo lieto arvien vairāk. Vai nav īstais laiks arī latviski lietot "KIJIVA"?? Ierosinu diskusiju par šiem jautājumiem.

Volodivan

Jaunais paskats[labot pirmkodu]

Pilsētas korekti nekārtojas pēc iedzīvotāju skaita. --Kikos (diskusija) 23:11, 16 jūlijā, 2014 (EEST)

Tev arī nekārtojas korekti zaļie un privātie vērtīgajā sarakstā (arī sadaļā "Polārstacijas Antarktikā uzturošās valstis" nav pēc alfabēta tas, kas ir redzams uz papīra, bet nu tas tā) :) Ja pa tēmu - šī problēma ir atrisināta Latvijas rakstā ({{sort|10540|10 540}}). Vēl atgādināšu kolēģim Kleivas, ka atstarpe tiek sākta lietot no pieciem cipariem, nevis četriem. --FRK (diskusija) 17:28, 17 jūlijā, 2014 (EEST)
Nē, tomēr ir vienkāršāks variants. Jālieto veidne {{nts}}. Tikai tad jāizņem visas atstarpes skaitlī, tātad nevar būt {{nts|12 222}}, bet jābūt {{nts|12222}}. Šis gan nedaudz konfliktē ar iepriekš teikto (par atstarpēm sākot no pieciem cipariem), bet tā jau ir nedaudz cita saruna. --FRK (diskusija) 17:46, 17 jūlijā, 2014 (EEST)