Diskusija:Viktors Alksnis

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

par kategoriju "Krievijas latvieši"[labot pirmkodu]

Biafra — par kategoriju "Krievijas latvieši" — Kategorijas diskusija:Polijas lietuvieši (man gan pašam ir pilnīgi vienalga, nu bet...)--FRK (runas/darbi) 13:59, 21 septembrī, 2011 (UTC)

nesaprotu. manuprāt nav problēmu. --Biafra 19:45, 21 septembrī, 2011 (UTC)
Kategoriju Polijas lietuvieši dzēsu, jo tur ietilpstošie nebija Polijas lietuvieši, bet Lietuvā dzimuši poļi. Jāatdzīst, man nepatīk tās etniski subjektīvās kategorijas, bet, ja nu kādam liekas svarīgas - vismaz Krievijas latviešiem ir kāds pamats. Kaut gan par Alksni - cik nu viņš latvietis. :) --Feens 20:58, 21 septembrī, 2011 (UTC)

Rīgā ražotās mikroshēmas[labot pirmkodu]

Protams, tai laikā rūpnīcas vietā jau bija tirdzniecības centrs. Krievijā droši vien bija palikuši mikroshēmu krājumi. Par Rīgā ražotajām mikroshēmām Alksnis nemeloja, bet pateica to tā, ka nezinātājam liekas, ka mikroshēmas vēl joprojām tiek ražotas NATO dalībvalstī. --Dainis (diskusija) 2019. gada 5. jūlijs, plkst. 00.00 (EEST)

Nē, Alksnis teica skaidri, ka tās turpina ražot. Vēl jo vairāk, Rīgas rūpnīca "Alfa", kas atrodas turpat, kur bija (Brīvības ielā pretī tirdzniecības centram), tās turpina ražot arī tagad. Tai skaitā "aerokosmiskajām programmām" - nu klātesošie saprot, kas tās par programmām...Alfas saits --Egilus (diskusija) 2019. gada 5. jūlijs, plkst. 00.13 (EEST)
Personīgi man arī no tās viņu mājaslapas nav skaidrs, kas tās par programmām. Kolēģi Cietvielu fizikas institūtā – zinu, ka vismaz pirms pāris gadiem sadarbojās, bet kas pie mums nodarbojas ar aerokosmisko? Vai arī tā bija ironija? --Esmu Igors (diskusija) 2019. gada 6. jūlijs, plkst. 00.34 (EEST)
Tās ir Krievijas militārās programmas. Nešaubījos, ka tas būs acīmredzami, sorry :) --Egilus (diskusija) 2019. gada 6. jūlijs, plkst. 12.00 (EEST)
Tas ir tā nopietni domāts, ka "Alfa" ražo un Krievija iepērk? Vai tiešām tā var būt? Ja jau pat tramvajus pirkt nevarējām? Vai viņi kaut kā caur starpniekiem? Lai gan principā turpat vienā Alkšņa "viedoklī" lasīju, ka krievu GLONASS navigācijas sistēmas pavadoņi par 80% bija ražoti no ārzemēs iepirktajām detaļām. Tad viss sanāk pavisam jocīgi…--Esmu Igors (diskusija) 2019. gada 7. jūlijs, plkst. 18.07 (EEST)
Drīzāk runa ir par šo rūpnīcu. Jā, Krievija joprojām pērk tās mikroshēmas, jo, pirmkārt, Krievijā nav analoģisku ražotņu, otrkārt, aviācijā, ja ir specifikācijās ierakstīts, ka vajadzīga noteikta tipa un ražotāja mikroshēma, tad jālieto tieši tāda, nevis kāds analogs — tas ir "ar asinīm rakstīts" noteikums. Nav teikts, ka runa ir par militāro aviāciju. Katrā ziņā, ja Alfai ir Stratēģiskas nozīmes preču kontroles komitejas izsniegta licence, tad viņi drīkst tās shēmas eksportēt. --ScAvenger (diskusija) 2019. gada 8. jūlijs, plkst. 10.00 (EEST)
Nekā dīvaina nav, ka Krievijai vajadzīgās lietas ražo ārvalstīs, tā vienmēr bijis (tāpat kā ar Latviju - atgādināšu, kad mums amerikāņu tankus manevros vajadzēja dabūt tuvāk Krievijas robežai, mēs iznomājām dzelzceļa platformas priekš tam Krievijā un visi to atzina par normālu). Un nav nekā dīvaina, ka bizness darbojas neatkarīgi no politikas, arī tā vienmēr bijis. Ko tur pie tam sludina abu pušu propagandisti, tas jau vairs neattiecas uz Vikipēdiju.--Egilus (diskusija) 2019. gada 8. jūlijs, plkst. 15.06 (EEST)
Nu skaidrs.--Esmu Igors (diskusija) 2019. gada 9. jūlijs, plkst. 12.45 (EEST)