Finanšu pārskats
Finanšu pārskats (saukts arī par finanšu atskaiti) ir uzņēmuma, valsts institūcijas vai indivīda finansiālā stāvokļa un veikto darījumu pārskats, kura galvenais mērķis ir nodrošināt to lietotājus ar informāciju par naudas plūsmas darbību.
Finanšu pārskatā parasti ietilpst divas sadaļas — ienākumu pārskats, kurā tiek atspoguļota attiecīgā uzņēmuma vai indivīda ieņēmumu un izdevumu naudas plūsmas informācija, kā arī bilances pārskats, kurā galvenokārt tiek norādīts attiecīgā uzņēmuma vai indivīda īpašumā piederošais kapitāls un parādsaistības.[1]
Ar finanšu pārskatu analīzi galvenokārt nodarbojas grāmatvedības nozare.[2] Finanšu pārskati ir svarīgi investoriem, kuriem ir būtiski zināt vai ieguldīt attiecīgajā uzņēmumā vai nē.[2] Tāpat arī bankām ir svarīgi zināt attiecīgā uzņēmuma vai indivīda finanšu pārskatu pirms tiek noformulēts kredīts vai cita veida aizdevums.[1]
Pieejamība
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]Finanšu pārskatus ir iespējams veidot gan noalgojot grāmatvedi, gan patstāvīgi — veicot nepieciešamās atskaites uz papīra lapas vai caur Excel un tam līdzīgām izklājlapu lietojumprogrammatūrām datorrakstā. Tāpat mūsdienās dažādas finanšu pārskatu variācijas ir iespējams iegūt arī mobilo lietotņu veidā, kuras var lejuplādēt savās viedierīcēs no App Store un Google Play lietotņu veikaliem.
Skatīt arī
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]Atsauces
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]- ↑ 1,0 1,1 «Financial statement». britannica.com. Encyclopaedia Britannica. Skatīts: 2019. gada 7. aprīlis.
- ↑ 2,0 2,1 Chris B. Murphy. «Financial Statements Definition». investopedia.com. Investopedia, 2019. gada 3. aprīlis. Skatīts: 2019. gada 7. aprīlis.
Ieteicamā literatūra
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]- Roberts T. Kijosaki, Šārona L. Lektere. Bagātais tētis, nabagais tētis: Ko saviem bērniem par naudu māca bagātie un nemāca nabagie. Rīga : Zvaigzne ABC, 2017. ISBN 978-9984-22-688-0.
Ārējās saites
[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]- Encyclopaedia Britannica ieraksts (angliski)
- Investopedia ieraksts (angliski)
Šis ar finansēm saistītais raksts ir nepilnīgs. Jūs varat dot savu ieguldījumu Vikipēdijā, papildinot to. |