Finanšu pārskats

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Finanšu uzskaitījuma grāmata no 19. gadsimta.

Finanšu pārskats (saukts arī par finanšu atskaiti) ir uzņēmuma, valsts institūcijas vai indivīda finansiālā stāvokļa un veikto darījumu pārskats, kura galvenais mērķis ir nodrošināt to lietotājus ar informāciju par naudas plūsmas darbību.

Finanšu pārskatā parasti ietilpst divas sadaļas — ienākumu pārskats, kurā tiek atspoguļota attiecīgā uzņēmuma vai indivīda ieņēmumu un izdevumu naudas plūsmas informācija, kā arī bilances pārskats, kurā galvenokārt tiek norādīts attiecīgā uzņēmuma vai indivīda īpašumā piederošais kapitāls un parādsaistības.

Ar finanšu pārskatu analīzi galvenokārt nodarbojas grāmatvedības nozare.[1] Tāpat finanšu pārskati ir svarīgi investoriem, kuriem ir būtiski zināt vai ieguldīt attiecīgajā uzņēmumā vai nē.[1] Visbeidzot arī bankām ir svarīgi zināt attiecīgā uzņēmuma vai indivīda finanšu pārskatu pirms tiek noformulēts kredīts vai cita veida aizdevums.[2]

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. 1,0 1,1 Chris B. Murphy. «Financial Statements Definition». investopedia.com. Investopedia, 2019. gada 3. aprīlis. Skatīts: 2019. gada 7. aprīlis.
  2. «Financial statement». britannica.com. Encyclopaedia Britannica. Skatīts: 2019. gada 7. aprīlis.

Ieteicamā literatūra[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • Roberts T. Kijosaki, Šārona L. Lektere. Bagātais tētis, nabagais tētis: Ko saviem bērniem par naudu māca bagātie un nemāca nabagie. Rīga : Zvaigzne ABC, 2017. ISBN 978-9984-22-688-0.