Geffen Records

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Geffen Records
Geffen logo.png
Mātes kompānija Universal Music Group
Dibināta 1980. gadā
Dibinātājs Deivids Gifens
Statuss Aktīvs
Žanrs Dažādi
Valsts Karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
Galvenā mītne Kalifornija, Santamonika
Oficiālā mājas lapa www.geffen.com

Geffen Records ir amerikāņu ierakstu kompānija, kas ietilpst Universal Music Group.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sākumposms[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Ierakstu studiju 1980. gadā izveidoja Deivids Gifens, kurš 1970. gadu sākumā izveidoja ierakstu kompāniju Asylum Records, ko pameta pēc vēža diagnozes. Pēc atveseļošanās Gifens atgriezās biznesā un noslēdza līgumu ar Warner Bros. Records par Geffen Records izveidi. Warner pilnībā finansēja kompānijas izveidi, savukārt Deivids Gifens saņēma 50% no ienākumiem. Pazīstamais grafiskais dizaineris Sols Bass izveidoja jaunās ierakstu kompānijas logotipu.

Geffen Records parakstīja līgumu ar disko superzvaigzni Donnu Sameri, kuras albums "The Wanderer" kļuva par pirmo studijas relīzi. Pēc tam sekoja Džona Lenona un Joko Ono albums "Double Fantasy".

1980. gadu laikā Geffen Records turpināja parakstīt līgumus ar tādiem slaveniem mūziķiem kā Eltons Džons, Šēra, Dons Henlijs, Džonija Mitčela, Nīls Jangs un Pīters Geibriels. Desmitgades beigās studija palika slavena roka nišā pateicoties grupu Whitesnake, Guns N' Roses un Aerosmith veiksmei. Tas pamudināja Gifenu izveidot meitas uzņēmuma ierakstu studiju DGC Records, kas koncentrējās uz daudz progresīvāku mūziku un vēlāk palīdzēja alternatīvā roka attīstībai, studijā ierakstus veica tādas grupas kā Nirvana, The Nymphs un Sonic Youth.

Kompānijas pārdošana[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pēc desmit gadiem, kas bija pavadīti Warner paspārnē un līdz ar līguma beigām, 1990. gadā, Deivids pārdeva ierakstu kompāniju uzņēmumam Music Corporation of America (vēlāk pārdēvēts par Universal Music Group). Darījumā Gifens nopelnīja vienu miljardu dolāru vērtspapīros un skaidrā naudā, kā arī darba līgumu līdz 1995. gadam. Pēc pārdošanas Geffen Records kļuva par vienu no vadošo, autonomi pārvaldīto UMG apakšuzņēmumu. Pametot kompānijas vadību 1995. gadā, Deivids uzsāka sadarbību ar Džefriju Kacenbergu un Stīvenu Spīlbergu, izveidoja Dreamworks SKG, ambiciozu multimediju impēriju, kas darbojās kinematogrāfijas, televīzijas, izdevniecību un mūzikas nozarēs.

Interscope-Geffen-A&M[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1998. gadā UMG nopirka PolyGram, pēc kā notika liela ierakstu studiju un kompāniju pārdale. Geffen Records kopā ar A&M Records tika apvienoti iekš Interscope Records, bet neskatoties uz to Geffen Records turpināja daļēji patstāvīgu pastāvēšanu, kaut arī bija samazināti. Meitas uzņēmums DGC pilnībā beidza pastāvēt un pievienojās Interscope un Geffen.

Uz 2000. gadu, esot UMG un Interscope apakšuzņēmums, Geffen Records turpināja veiksmīgu un stabilu biznesu. 2003. gadā UMG tiem pievienoja MCA Records. Kaut arī Geffen Records bija popa un roka ierakstu kompānija, MCA Records pievienošana nozīmēja nopietnu mūziķu kataloga paplašināšanos. Studijā ierakstus veica Mary J. Blige, Avant un Common. Uz to brīdi Dreamworks Records tika izformēts, bet lielākā daļa mūziķu tika pārvilināti uz Geffen.

Ietverot sevī MCA un Dreamworks mūziķus, Geffen Records turpina paplašināt savu katalogu ar tādiem mūziķiem kā Weezer, Ešlija Simpsone, Snoop Dogg, The Game un Blink 182.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]