HK 13

Vikipēdijas lapa

HK 13 ir Vācijas kompānijas Heckler & Koch izstrādātais vieglais ložmetējs. Šī ieroča izstrāde saistīta ar 1972. gadu. Tā galvenais uzdevums faktiski ir cīņa pret kājniekiem, tomēr šis ierocis ir sastopams ļoti reti, un tā noriets ir sācies jau sen.

Parametri[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]


Ierocis Uguns temps Nodarījums PEN Izmērs SS Šaušanas režīms
HK 13 5 3 1-Nil 6 2 5
HK 13 (uz divkāja) 5 3 1-Nil 6 1 2

Raksturojums[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

HK 13 būtībā ir HK 33 triecienšautenes lielstobra versija. To izmēri ir līdzīgi, tie izmanto vienas un tās pašas magazīnas, un ir aprīkoti ar divkāji. HK 13 pilnveidojums ir HK 13e ("Export"). Daudzi HK 13 uzskata par modificētu G3 un HK 41 versiju. Tam pastāv arī zināma līdzība ar HK 23. HK 13 šauj ar 5,56 mm lodēm. Tas tiek barots no magazīnām, būdams pilnīgi kaujas spējīgs ar standarta stila magazīnām vai speciālām lielāka izmēra magazīnām. Tā uguns temps kā ložmetējam var būt: tēmēts, vidēja tempa un mežonīgs, bet tas ir nespējīgs ilgiem šāviņiem vai ilgām tuvcīņām. Tomēr HK 13 ir arī vairāki trūkumi, piemēram, tas veido šķeltas grupas pilnīgi automātiskajā režīmā.

1984. gada jūnijā, domājot par pretestību HK 13 un dažiem citiem ieročiem, Lielbritānija sāka LSW Comparative Weapon Trials, tomēr šī programma izgāžas.