Holddown

Vikipēdijas lapa

Holddown ir viens no mehānismiem maršrutēšanas protokolos, kas paraudzēts lai paaugstinātu maršrutēšanas stabilitāti un novērstu nekorektu maršrutu izplatīšanu.

Holddown mehānisms tiek realizēts ar taimeriem. Ja tīklā notiek izmaiņas, maršrutētājs neizsūta maršrutēšanas informācijas jauninājumus uzreiz, bet nogaida zināmu laiku, ko sauc par holddown taimeri. Pēc taimerī notiktā laika maršrutētājs izsūta maršrutēšanas jauninājumu

Šis mehānisms palīdz novērst tīkla nestabilitāti tādos gadījumos kā interfeisa bieža stāvokļa maiņa (flapping), kas ver būt saistīta, piemēram, ar aparatūras vai medija bojājumu.

Sīkākas holddown mehānisma darbības nianses var atšķirties dažādiem maršrutēšanas protokoliem vai pat konkrētām protokola realizācijām. Piemēram, ja holddown taimera laikā tiek saņemts jauninājums par to pašu maršrutu maršrutētājs var to ignorēt, vai gluži otrādi - pārtraukt holddown taimeri un uzskatīt, ka tīkls ir stabilizējies, ja jauninājums satur labāku maršrutu uz doto tīklu, kā bija iepriekšējais.

Holddown mehānismu izmanto vairāki maršrutēšanas protokoli, piemēram:

  • RIP
  • IGRP
  • EIGRP (pēc noklusēšanas holddown mehānisms atslēgts)