Imants Paura

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Imants Paura (dzimis 1953. gada 6. septembrī Rīgā) ir latviešu populārās mūzikas komponists.

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Mācījies bērnu mūzikas skolā, apguvis akordeona spēli. Beidzis J. Mediņa mūzikas vidusskolu un Latvijas valsts konservatorijas Mūzikas pedagoģijas nodaļu. Militārā dienesta laikā spēlējis padomju armijas karavīru estrādes ansamblī "Zvaigznīte", kur iepazīstas ar dziedātāju Adrianu Kukuvasu, kas kļūst par I. Pauras dziesmu izpildītāju.

70. gadu vidū spēlējis grupā "Menuets", pēc tam Rīgā dibinājis savu ansambli.[1] 1978. gadā kļūst par Ulda Stabulnieka vadītā ansambļa (vēlāk "Tip top") taustiņinstrumentālistu, ar to aktīvi koncertējis PSRS un ārzemēs, 1979. gadā kļuvis par tā vadītāju un galveno dziesmu autoru. No 1983. līdz 1985. gadam vadījis ansambli "Lāčplēsis", kas darbojās tāda paša nosaukuma kolhozā Lielvārdē. Pēc tam pārcēlies uz Dobeli, kur vadījis kori un deju kolektīva instrumentālo ansambli. 90. gados sadarbojies ar aktieriem Voldemāru Šoriņu un Zigurdu Neimani. Rakstījis mūziku TV seriālam "Dzīvoklis". Viņa dziesmas izpildījuši Margarita Vilcāne, Ojārs Grinbergs, Rita Trence, A. Kukuvass, Normunds Rutulis, Alise Kante un citi dziedātāji.

Populārākās dziesmas "Mikrofona aptaujā": "Piezvani man" (1982, 7. vieta), "Piedod, labā" (1984, 7. vieta), "Dziesmiņa par Mocartu" (1984, 15. vieta)

Dziesmas izlasēs un albumos[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  • "Piezvani man" — Adrians Kukuvass, Mikrofons '82 (EP, 1983, Melodija)
  • "Mana zvaigzne" — Rita Trence, Melodiju stafete 1 ‎(LP, 1983, Melodija)
  • "Dziesmiņa par Mocartu" — Rita Trence, Mikrofons '84 (LP, 1985, Melodija)
  • "Piezvani man" — "100. debija", Debijas albums (CD, 1994, Mikrofona ieraksti)

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]