Pāriet uz saturu

Industriālais roks

Vikipēdijas lapa
Industriālais roks
Stila izcelsme industriālā mūzika, postpankroks, No Wave, trokšņu roks, pankroks
Kultūras izcelsme 1970. gadu beigas Apvienotā Karaliste
Tipiski instrumenti elektriskā ģitāra, sintezators, bungu mašīna, bungas, sekvanceris, taustiņinstrumenti, basģitāra
Popularitāte Vidēja 1980. gadu vidū, augsta 1990. gados
Atvasinātas formas Industriālais metāls
Apakšžanri
Aukstais vilnis

Industriālais roks ir mūzikas žanrs, kas apvieno industriālo mūziku ar kādu no rokmūzikas apakšžanriem. Agrīnie industriālās mūzikas un roka apvienojumi jau sāka veidoties 1970./1980. gadu mijā dažādu postpankroka grupu (piemēram, Chrome, Killing Joke, Swans, Foetus un Big Black) mūzikā.

Mūzikas raksturojums

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Industriālā roka izpildītāji savā mūzikā iekļauj skaņu no tradicionālajiem roka mūzikas instrumentiem: elektriskajām ģitārām, basģitārām un bungām, tos apvienojot ar dažādiem aizguvumiem no industriālās un elektroniskā mūzikas: balto troksni, sintezatoriem, sekvanceriem, sempleriem un bungu mašīnām. Ģitāru skaņa gandrīz vienmēr ir smagi distorsēta vai arī ar citiem skaņas efektiem pārveidota. Lai arī industriālajā rokā bieži tiek izmantotas īstas basģitāras un bungas, tomēr dažkārt tās tiek aizstātas ar elektroniskajiem mūzikas instrumentiem vai datoru.

Viena no industriālā roka raksturīgākajām pazīmēm ir specifisks rūpniecisks, mehānisks skanējums, kas izveidojās jau 1980. gados no dažādu industriālā roka priekšteču, piemēram, SPK, Einstürzende Neubauten, Die Krupps un Test Dept, mūzikas, kas kā sitaminstrumentus izmantoja stieņus, plāksnes, caurules un citus metāla izstrādājumus.

Ierakstu kompānijas

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]