Jūras pastaigas

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Jūras pastaigas (Longe Cōte — Francijā; Wasserwanderer — Vācijā) ir ūdens sporta veids, kurš radies Ziemeļfrancijā, Denkerkā.

Dere.jpg

Tas ietver pārvietošanos pa jūru paralēli krastam, izmantojot airus līdzsvaram. Kopš 2010.gada šis koncepts ir strauji izplatījies gar Francijas jūras krastiem un ir izveidoti vairāki klubi. Šī kustība ir sākusi darbību arī Vācijā un Latvijā. Longe Cōte princips ir pārgājiens jūrā līdz viduklim. Airi tiek izmantoti, lai veicinātu kustību un nodrošinātu līdzsvaru. Papildus tiek izmantoti slapjie hidrotērpi, kas šo nodarbi padara pieejamu visu gadu. Šai kustībai ir izveidotas vairākas distances (100m; 4X100m utt) un Francijā norisinās sacensības. Par standarta distanci var nosaukt 3km gājienu, kuru veic aptuveni 1,5 stundās.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Disciplīnu izveidoja Tomass Valīns (Thomas Wallyn) 2005.gadā. Tomass Valīns ir Denkerkas airēšanas kluba treneris un šo disciplīnu izveidoja kā papildus treniņu airētājiem. Pēc 2 gadus ilgiem izolētiem treniņiem, disciplīna tika piedāvāta Denkerkas reģionā. 2009.gada aprīlī pirmo ūdens pastaigas taku oficiāli atklāja Bernards Veisbekers (Bernard Weisbecker) — Lefrinkokas (Leffrinckoucke) mērs. Jūras pastaigas (Longe Cōte) definē jaunu pārgājiena formu. 2009.gadā izveidoja asociāciju "Zilās takas" (www.sentiersbleus.fr), kuras uzdevums ir veicināt un attīstīt šo disciplīnu. Šī asociācija kopš 2009.gada palīdzējusi izveidot struktūru, noteikt nolikumu un apmācīt uzraugus.

Ietekme uz veselību[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Longe Cōte kustība pēdējos gados ir strauji palielinājusies. Tas, lielā mērā, ir pateicoties tam, ka šī kustība ir ļoti veselīga. Tā ietver fizisku kustību un veselīgu vidi. Ūdens pretestība nodrošina to, ka pat salīdzinoši vienkāršām kustībām ir nepieciešams pielikt lielāku slodzi, tādejādi tiek nodarbināts viss ķermenis. Notiek paralēlas darbības — gan kustība uz priekšu gan balansēšana. Longe Cōte atstāj pozitīvu iespaidu uz organismu, īpaši uz locītavām un asinsriti. Šie faktori, kā arī tas, ka šī kustība nav traumatiska, veicina to, ka ārsti un fizioterapeiti Francijā šo kustību iesaka saviem pacientiem.

Jūras pastaigas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

2014.gada februārī Latvijā notika pirmais Jūras pastaigu gājiens. Tas norisinājās Bernātos, Baltijas jūrā, kur tika veikti pirmie 2km. Gājienu organizēja un šo kustību Latvijā aizsāka Mārtiņš Finks un Turaids Šēfers no "Sofijas laivas" Šobrīd notiek aktīva darbība pie Starptautiskas federācijas izveides.

Pirmais Longe Cōte pārgājiens Latvijā, Bernātos
Longe Cōte kustības aizsācēji Latvijā — Mārtiņš Finks & Turaids Šēfers
Cote3.jpg