JPMorgan Chase

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
JPMorgan Chase
JPMorgan Chase.svg
Veids publisks uzņēmums
Dibināts 1799. gadā kā Bank of the Manhattan Company
Galvenais birojs Ņujorka, Ņujorka, Karogs: Amerikas Savienotās Valstis ASV
Akcijas biržā NYSE (JPM)
Ietilpst indeksā DJIA
Vadība Džeimss Daimons (James Dimon)
Darbinieki 180 667 (2007)
Apgrozījums 116,3 miljardi USD (2007)
Aktīvi 1 600 miljardi USD (2007)
Peļņa 15,3 miljardi USD (2007)
Nozare finanses un apdrošināšana
Produkti finanšu pakalpojumi
Mājaslapa http://www.jpmorganchase.com/
JPMorgan Chase galvenā mītne Ņujorkā

JPMorgan Chase ir viena no senākajām finanšu kompānijām pasaulē. 2008. gada pirmajā pusē tā ir trešā lielākā (aiz Bank of America un Citigroup) banka ASV. Uzņēmums ar pašreizējo nosaukumu nodibināts 2000. gadā, kad holdingkompānija Chase Manhattan Corporation iegādājās finanšu kompāniju J.P. Morgan & Co..

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Mūsdienu JPMorgan Chase vēsturiski veidojusies no vairākām sastāvdaļām.

1823. gadā tika nodibināta New York Chemical Manufacturing Company, kas 1824. gadā nodibināja Chemical Bank of New York, kura ar nosaukumu Chemical Banking Corporation darbojās līdz 1996. gadam, kad mainīja nosaukumu uz Chase, iegādājoties Chase Manhattan Corporation.

Chase Manhattan Corporation savukārt nodibināta 1955. gadā, kad apvienojās Chase National Bank un Ārona Bura dibinātā Bank of the Manhattan Company. Chase Manhattan Corporation XX gadsimta septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados vadīja Deivids Rokfellers, un tā bija viena no prestižākajām bankām, līdz XX gadsimta deviņdesmitajos gados tā nonāca grūtībās nekustamo īpašumu krīzes dēļ un to nopirka Chemical Banking Corporation, paturot prestižo Chase nosaukumu.

1895. gadā nodibinājās finanšu kompānija J.P. Morgan & Company, kuras vadītājs Dž. P. Morgans bija viens no ietekmīgākajiem ASV finansistiem starp pasaules kariem.

2000. gadā Chase Manhattan Corporation iegādājās J.P. Morgan & Co. un tika nodibināta JPMorgan Chase.

2004. gadā JPMorgan Chase iegādājās Čikāgā bāzēto Bank One Corporation - savulaik sesto lielāko ASV banku, bet 2008. gada sākumā JPMorgan Chase pārņem piekto lielāko ASV investīciju banku Bear Stearns, kas nonākusi grūtībās nekustamo īpašumu krīzes dēļ.

Bizness[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Sevišķi spēcīga banka ir kā investīciju banka, aktīvu pārvaldīšanā un privāto kapitālieguldījumu jomā. JPMorgan Chase pārvaldībā esošais hedžfonds ir lielākais ASV.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]