Kategorijas diskusija:Dzēšanai izvirzītās lapas

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Lapu periodiska dzēšana[labot pirmkodu]

Vai (ja vien nav norādīti nopietni pretargumenti) vajadzētu dzēst arī lapas, kas atrodas šajā kategorijā? --Tail 23:04, 31 janvārī, 2006 (UTC)

Kategoriju tīrīšana[labot pirmkodu]

Krietnu laiku nav tīrītas šeit uzskaitītās kategorijas. Nu jau to ir vairāk nekā 70. --SpeedKing (runāt) 17:14, 21 jūlijā, 2008 (UTC)

Vajadzētu patukšot šo kategoriju :) --FRK (runas/darbi) 11:20, 31 martā, 2011 (UTC)

331 raksti[labot pirmkodu]

Kaut ko nesaparatu. Visas izmaiņas atceltas un seit vēl aizvien 331 raksts? DJ EV (diskusija) 13:12, 23 novembrī, 2012 (UTC)

Reizēm paiet laiks, kamēr pārģenerē dažādas izmaiņas. --Papuass (diskusija) 13:18, 23 novembrī, 2012 (UTC)
Tādēļ, ka daži "balsotāji" nodarbojas ar vandalismu un slēptās kategorijas vēl nav paspējušas atjaunoties. --ScAvenger (diskusija) 13:19, 23 novembrī, 2012 (UTC)
Un tādēļ, ka "balsotāji" ir profesionāļi. Acīmredzot kāds veterāns uzdarbojas, kas zina, ko dara. Tā arī atrada sistēmas operatoru lapu. --GreenZeb — 2012. gada 23. novembrī, plkst. 15.21 (UTC +2)
Kādi nu tur profesionāļi. Skolniekiem nav, ko darīt un gribas paniekoties. Ja cilvēkam ir ķēriens programmēšanā, to visu var pusstundas laikā no nulles noskaidrot. Par maz mēs bloķējam par bezjēgas blēņošanos :( --ScAvenger (diskusija) 13:43, 23 novembrī, 2012 (UTC)
Es nedomāju, ka skolnieki reģistrētos vairākus mēnešus pirms vandalismu veikšanas: [1], [2], [3], [4]. :) --GreenZeb — 2012. gada 23. novembrī, plkst. 15.48 (UTC +2)
Ja tā būtu rūpīgi plānota akcija, tad viņi (viņš?) nebūtu veikuši nevienu vandalisma aktu, bet ciestos līdz īstajam brīdim (cik jukušam jābūt, lai tā tērētu laiku?). Jebkurā gadījumā veselo saprātu neviens nav atcēlis, ir mums kritēriji, vai nav. Balsojums jau nav zvērināto tiesa :) --ScAvenger (diskusija) 14:04, 23 novembrī, 2012 (UTC)

Idejas par dažām izmaiņām[labot pirmkodu]

Cik būtiski šeit ir sadalīt/sakārtot dzēšanai paredzētās lapas alfabēta secībā? Kādas ērtības tas dod cilvēkiem, kas pārskata šo lapu? Ja pieņem, ka kāds varētu vēlēties, piemēram, noskaidrot, vai lapa ar nosaukumu "Tāds un tāds" ir šajā sarakstā, un viņam būtu vieglāk atrast šo nosaukumu - nu nav mums uz dzēšanu desmitiem un simtiem lapu, kā, piemēram, krievu Vikipēdijā.

Es (un, domāju, arī citi administratori) šeit parasti ienāku ar mērķi pārbaudīt, vai kādai no dzēšanai izvirzītajām lapām nav pienācis dzēšanas termiņš. (Par dzēšanas termiņu drusku vēlāk.)

Lai to noskaidrotu, nākas pēc kārtas klikšķināt uz visiem nosaukumiem pēc kārtas. Uzklikšķinu, piemēram, uz Akcija (pasākums). Labi, ja dzēšanas veidne ir pirmā no vairākām rakstā esošajām veidnēm (tā taču tam vajadzētu būt?).

Ja tā nav, nākas meklēt, kura tad ir tā īstā. Diemžēl, ne vienmēr dzēšanas veidnē ir redzams, pirms cik dienām tā pievienota. Lielākoties visi liek parasto veidnes variantu, kur ievietošanas laiks automātiski netiek iekļauts. Ja ievietošanas laiks nav redzams, vienkāršākais būtu paskatīties lapas apakšā uz, piemēram: "Šī lapa pēdējoreiz labota: 2018. gada 12. jūnijs plkst. 12.42." Taču tam nevar ticēt, jo, iespējams, tas ir pēdējo izmaiņu (kaut vai bota, kurš pielicis citu veidni) laiks. Nākas staigāt pa hronoloģiju un meklēt, kad tad īsti veidne ir pievienota, rēķināt, cik dienu ir pagājis.

Pēdējā laikā mēģinu veikt labojumus, noliekot dzēšanas veidni sākumā un tajā piefiksējot ievietošanas laiku (ko nav izdarījis veidnes ievietotājs).

Tai pašā krievu Vikipēdijā dzēšanai izvirzītās lapas ir sakārtotas ļoti ērtā tabulā (skat. lapas apakšējā daļā "Статьи, вынесенные на удаление". Pirmajā kolonā datums - gan veidnes ievietošanas, gan termiņa. Otrajā kolonā alfabētiskā secībā (taču negrupējot pa burtiem) dzēšanai izvirzīto rakstu nosaukumu vikisaites. Ērti un pārskatāmi.

Cik sarežģīti būtu to ieviest pie mums?

Es priecātos, ja kolēģi šeit atstātu ziņu par savu viedokli, īsi pamatojot, kāpēc man piekrīt vai nepiekrīt.


Vēl:

1. Par termiņu. Šeit nekur nav norādīts, kāds ir maksimālais termiņš, pēc kāda šai sarakstā esošo lapu drīkstētu dzēst. Cik saprotu, pieņemam, ka tas ir viens mēnesis, tātad 30 vai 31 diena. Ja ienāku šeit un redzu, ka lapai XXX pagājušas 35 dienas, bet lapai YYY - 28, vai drīkstu nodzēst abas lapas, jeb man uz YYY jāgaida vēl 3 dienas? Ja mēs lietotu krievu variantu, šādas problēmas nebūtu (taču kaut kur šajā lapā būtu jābūt tekstam par termiņu,

2. Par veidnes novietojumu. Ērtāk taču būtu, ja veidni ievietotu kā pirmo?

3. Par veidnes ievietošanas laiku. Vai ir iespējams pārveidot parasto veidni {{dzēst}}, lai tā darbotos tā, kā "dzēst+", kuru jāievieto ar subst, un fiksētu tās ievietošanas laiku?


Tātad - ko Tu domā par šādām izmaiņām?

+ Atbalstu -- Zuiks (diskusija) 2018. gada 6. jūlijs, plkst. 10.11 (EEST)Iet speciāli meklēt hronoloģijā (ir arī, piemēram, wikiblame rīks)/rēķināt dienu skaitu ir diezgan nelietderīgs laika patēriņa veids, kura vietā var kaut ko lietderīgu izdarīt. Cik sarežģīti būtu to ieviest pie mums? - visumā jau vienkārši, bet laiks... Par veidnes novietojumu. - nu to tāpat neviens neievēros, nu nebūs. Par veidnes ievietošanas laiku. - visdrīzāk, tehniski nav īpaši vienkārši izdarāms. --Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 14. novembris, plkst. 18.57 (EET)

Par dzēšanas termiņu[labot pirmkodu]

Rakstu šeit pēc komentāriem balsošanā par laba raksta statusa atņemšanu.

Cik redzu, nevienam nav bijusi vēlēšanās šeit izteikties, kā drusku augstāk biju lūdzis.

Citēšu sevi:

Šeit nekur nav norādīts, kāds ir maksimālais termiņš, pēc kāda šai sarakstā esošo lapu drīkstētu dzēst.

Tātad:

-- Zuiks (diskusija) 2018. gada 13. novembris, plkst. 20.50 (EET)

Abus šos rakstus, kā arī pārējo attiecīgā dalībnieka ievietoto drazu mierīgi varēja dzēst uzreiz. Neviens tos nelabos, jo vieglāk ir uzrakstīt pilnīgi no jauna. No termiņiem būtu jēga, ja raksts pēc termiņa beigām izdzēstos automātiski :) --ScAvenger (diskusija) 2018. gada 14. novembris, plkst. 07.41 (EET)
Uzreiz varbūt gluži nē, bet, protams, baigi gaidīt ir bezjēdzīgi. Maksimālais termiņš - piekrītu (ScAvenger), bet nekādas automātiskas dzēšanas noteikti nē, paziņojums WP:ANI lapā - varbūt. --Edgars2007 (diskusija) 2018. gada 14. novembris, plkst. 18.52 (EET)