Pāriet uz saturu

Konrāds fon Fītinghofs

Vikipēdijas lapa
Konrāda fon Fītinghofa laikā Tallinā kaltais artigs.

Konrāds no Fītinghofas jeb Konrāds Fitinghofs (latīņu: Conradus de Vytinghove, vācu: Conrad von Vytinghove, miris 1413. gada 14. februārī) bija Livonijas ordeņa mestrs no 1401. gada 21. oktobra līdz savai nāvei 1413. gadā.

Konrāds fon Fītinghofs ieradās Livonijā no Vestfālenes un no 1387. līdz 1393. gadam bija Aizkraukles komturs, no 1396. līdz 1401. gadam Vīlandes komturs. 1401. gadā tika ievēlēts par Livonijas ordeņa mestru. 1409. gadā viņš noslēdza separātu miera līgumu ar Lietuvas dižkunigaiti Vītautu Dižo, tāpēc viņa vadītie Livonijas ordeņa spēki nepiedalījās Tanenbergas kaujā, kurā tika sagrauta Vācu ordeņa varenība.

Dokumenti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Rusova hronika par mestru Konrādu:

"Konrāds Fitinghofs, 30. Vācu ordeņa mestris. Mestŗa amatu Konrāds Fitinghofs sāka pildīt 1402. gadā. Viņš veda lielu karu ar Pliskavas krieviem, un lielā kaujā pie Modas upes nokāva 7000 krievu un ļoti daudz noslīcināja upē. Pēc tādas uzvaras mestris gribēja dzīties ienaidniekiem pakaļ, bet tā kā Polijas ķēniņš Jagailis un Lietavas lielfirsts Vitolds ļoti apdraudēja Prūsiju, tad viņš devās atpakaļ, lai palīdzētu Prūsijai.

Šī mestra laikā, 1407.gadā, iesāka celt sv. Brigitas klosteri Marientālā, vienu jūdzi no Rēveles. Trīs bagāti Rēveles tirgoņi, Heinrihs Švalbergs, Heinrihs Huksers un Gerlahs Krūse, kuri šim nolūkam bija atdevuši visu savu mantu, skaitāmi par klostera dibinātājiem. Viņi tapa arī par klostera brāļiem. Heinrihs Švalbergs bija klostera celtnieks un strādāja pie klostera 29 gadus, šinī klosterī dzīvoja mūki un mūķenes, bet bija šķirti vieni no otriem ar mūra sienu".

Skatīt arī[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Politiskie un sabiedriskie amati un pozīcijas
Priekštecis:
Vennemars fon Brigenejs
Livonijas Ordeņa mestrs
1401. gads - 1413. gads
Pēctecis:
Dītrihs Torks