Kronus

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Kronus
Tips privāts
Darbības joma Koka iepakojuma ražošana, kokapstrādes rūpniecībā
Dibināts 1995
Galvenais birojs Ulbroka, Stopiņu novads, Latvija
Produkti palešu apmales, paletes
Neto ienākumi 29 miljoni € (2014)
Darbinieki 228 (2014)
Mājaslapa www.kronus.eu

Kronus ir kompānija no Latvijas, kas nodarbojas ar koka iepakojumu ražošanu un tirdzniecību, tā ir viena no palešu apmaļu ražotājām pasaulē. Uzņēmuma galvenais birojs atrodas Ulbrokā, Stopiņu novadā, Latvijā.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pēc tam, kad uzņēmumu Latvijā nodibināja Aleksandrs Minajevs, Kronus uzsāka biznesa darbību kā pārvadājumu kompānija, kas organizēja kravu pārvadājumus un pārdeva lietotas paletes. 1998. gadā uzņēmums uzsāka jaunu palešu ražošanu, bet pēc diviem gadiem pievērsās palešu apmaļu ražošanai. Šādu virzienu uzņēmums izvēlējās pēc darbinieka, Dmitrija Titova iniciatīvas. 2003. gadā Kronus pārcēla ražošanu uz jaunām telpām Ulbrokā, kur turpina iesākot darbu arī šodien.

Darbība[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Uzņēmums Kronus nodarbojas ar koka iepakojumu ražošanu un tirdzniecību. Uzsvars ražošanā tiek likts uz koka palešu un palešu apmaļu ražošanu. Šie koka iepakojumi tiek izmantoti, lai uzglabātu un transportētu dažāda veida produktus. Uzņēmuma galvenie klienti ir saistīti ar inženierijas industriju un dažāda veida metāla apstrādi. Kronus savu produkciju pārdod vairāk kā 42 divās valstīs visā pasaulē un saražo vairāk kā 6 miljonus produkcijas vienību gadā. 2014. gada beigās ražošanas platība aizņēma 4,4 ha, ar kopējo ražošanas telpu 8635 m2 platībā. 2014. gadā uzņēmums ir veicis investīcijas 2 miljonu apmērā, jaunu ražošana telpu izveidē, infrastruktūrā un energoefektivitātes uzlabošanā.