Lattelecom TV

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Lattelecom piedāvā trīs veidu ciparu televīzju — Lattelecom interneta televīja, kas pieejama portālā Apollo.lv visiem Lattelecom interneta lietotājiem, Lattelecom digitālā virszemes televīzija un Lattelecom Interaktīvā televīzija, kas nodrošina iespēju klientam izvēlēties, ko un kad skatīties.

Interaktīvā TV[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Lattelecom Interaktīvā TV — telekomunikāciju pakalpojums, kuru sniedz Lattelecom izmantojot IPTV risinājumu un publisko datu pārraides tīklu ar platjoslas piekļuvi. Pakalpojums telekomunikāciju tirgū komerciāli tiek piedāvāts kopš 2007. gada 17.aprīļa. Lattelecom interaktīvā TV nodrošina interaktivitāti — iespēju klientam izvēlēties, ko un kad skatīties. Lattelecom Interaktīvā TV piedāvā virtuālo video nomu, pārraižu arhīvu (timeshift), raidījumu un filmu ieraksta funkciju un citas iespējas. Vieno no tām, piemeram, ir kanālu apraide HD (augstas izšķirtspējas) kvalitātē. Interaktīvās TV signāls tiek raidīts izmantojot platjoslas interneta pieslēgumu, kas nodrošina gan interneta, gan televīzijas pieslēgumu pa vienu vadu (tālruņa līniju). Abonentam tas nozīmē, ka mājās nav jāvelk papildu kabeļi vai pie mājas jāstiprina satelīta šķīvis.

Pakalpojuma būtība: Piegādāt un nodrošināt televīzijas kanālu saturu lietotājiem izmantojot platjoslas pieslēgumu.

Virszemes TV[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Kopš 2009. gada sākuma Lattelecom, uzvarot Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas izsludinātajā konkursā, sadarbībā ar Latvijas Valsts radio un televīzijas centru (LVRTC) realizē Latvijā pāreju no analogās uz ciparu TV apraidi[1]. Lattelecom Digitālā Virszemes televīzija ir pa gaisu ar radio viļņiem pārraidīts signāls, kas uztverams ar istabas vai jumta antenas palīdzību. Tiem skatītājiem, kas patlaban ar istabas vai jumta antenām skatās analogo televīziju, ir jāiegādājas televizora palīgierīce — dekoders, lai turpinātu to darīt. Plānots, ka Virszemes TV bezmaksas būs skatāmi visi Latvijas nacionālie kanāli — LTV1, LTV7, LNT, TV3 un TV5 .

2009. gada nogalē Lattelecom ir bijis 55 tūkstoši televīzijas klientu — Interaktīvo TV lietojuši 43 tūkstoši cilvēku, bet Virszemes TV maksas paketes — ap 12 tūkstošiem[2]. Kopumā 2009. gada beigās Lattelecom Virszemes TV regulāri skatijušies 20 tūkstoši mājsaimniecību[3].

Interneta televīzija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Lattelecom interneta televīzija, jeb Lattelecom iTV ir televīzija, kas pieejama portālā Apollo.lv visiem Lattelecom interneta lietotājiem.

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. DB.lv: "Latvijā ciparu TV ieviesīs Lattelecom" - http://www.db.lv/a/2009/01/27/Latvija_ciparu_TV_ieviesi Archived 2012. gada 24. jūlijā, at Archive.is
  2. Portāla Apollo.lv raksts «Lattelecom» 2009. gadu noslēdzis ar 55 000 maksas TV skatītāju (05.01.2010.) - http://www.apollo.lv/portal/news/articles/190209 Archived 2012. gada 11. aprīlī, Wayback Machine vietnē.
  3. Diena.lv: "Lattelecom" virszemes digitālo TV skatās vairāk nekā 20 000 mājsaimniecību- http://www.diena.lv/lat/business/hotnews/lattelecom-virszemes-digitalo-tv-skatas-vairak-neka-20-000-majsaimniecibu