Liepājas leļļu teātris

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search

Liepājas Leļļu teātra aizsākumi meklējami 1989. gadā, kad leļļu teātris tika izveidots kā studija, bet 1992. gadā tas pārtapa par pašvaldības iestādi. Kopš 1999. gada tas ir Pašvaldības sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA) Liepājas Leļļu teātris. 1992. gada janvārī tam tika piešķirtas īrējamas telpas Liepājas Latviešu Biedrības Namā un tur tas mitinās joprojām. Stacionārā vieta, ēkas, telpas dod teātrim iespēju veidot daudzpusīgu repertuāru. Liepājas Leļļu teātris palīdz attīstīt bērnu un jauniešu radošās spējas, veicinot viņu garīgo attīstību ar maksimāli augstvērtīgu repertuāra komplektēšanu, dažādojot teātra darbības formas, piedaloties savu iespēju robežās visos pilsētas, Kurzemes, Latvijas publiskajos pasākumos, organizē un piedalās starptautiskos festivālos un projektos.

Katras sezonas laikā teātris iestudē vismaz četras jaunas izrādes. Izrādes repertuārā ir ļoti daudzveidīgas pēc leļļu klasifikācijas un izrādes uzbūves veida. Tas savās izrādēs izmanto gan klasiskās spieķu lelles, gan koncertlelles, gan marionetes. Pēdējos gados, ņemot vērā leļļu industrijas attīstību, kā arī patērētāju vēlmes, attieksmi un uztveri, izrādēs izmanto aktiera dzīvā plāna tēlojumu.

Liepājas Leļļu teātris papildus piedāvā organizēt, izveidot un vadīt gan lielus pasākumus, gan ģimenes svētkus, kā arī izīrē telpas, aparatūru un skatuves podestūru. Pieņem pieteikumus ekskursijai - „Ceļojums teātra aizkulisēs".