mailcap

Vikipēdijas lapa
Pārlēkt uz: navigācija, meklēt

mailcap ir fails, kuru izmanto citas programmas, lai noteiktu, kā jāapskata kāds fails vai jāizsauc ārēja programma tā apstrādei, atkarībā no tā tipa. Faila tips tiek aprakstīts kā MIME tips. mailcap ir dokumentēts RFC 1524 ("A User Agent Configuration Mechanism For Multimedia Mail Format Information"). Lai gan tas nav interneta standarts, šo failu izmanto daudzās UNIX tipa sistēmās.

Sākotnēji, līdz ar MIME ieviešanu, fails bija paredzēts e-pasta klienta konfigurēšanai, lai programma zinātu, kā attēlot vēstules saturu, kas nav vienkāršs teksts vai satur multimediju failu. Mūsdienās mailcap lieto arī citas programmas, kurās izmanto MIME failu satura definēšanas principus.

mailcap sastāv no teksta rindām ar laukiem, kas atdalīti ar semikoliem. Pirmais lauks ir satura tips (content-type), kas sastāv no tipa un apakštipa, atdalītiem ar slīpsvītru. Ja jānorāda visi apakštipi, to vieta ieraksta zvaigznīti (*). Otrais lauks ir komanda (view-command), kura tiek palaista, lai apskatītu (apstrādātu) vēstules daļu vai failu. Ar # apzīmē komentārus.

Piemēram, ar ierakstu video/mpeg; xmpeg %s tiks atvērts fails, ja tas pēc MIME definīcijas ir video/mpeg, izmantojot programmu xmpeg. Ar %s norāda uz apstrādājamo failu vai vēstules fragmentu, kas tiek nodots kā parametrs.

UNIX sistēmās mailcap parasti tiek glabāts direktorijā /etc/mailcap un/vai $HOME/.mailcap.