Pāriet uz saturu

Miera iela (Ilūkste)

Vikipēdijas lapa
Šis raksts ir par ielu Ilūkstē. Par citām jēdziena Miera iela nozīmēm skatīt nozīmju atdalīšanas lapu.
Miera iela
Miera iela
Miera iela pie krustojuma ar Mazo Smilšu ielu.
Pamatinformācija
Pilsēta Ilūkste
Garums 115 m
Joslu skaits 2
Segums bez seguma

Miera iela ir vietējas nozīmes iela[1] Ilūkstē. Tā sākas krustojumā ar Mazo Smilšu ielu pilsētas austrumu daļā un beidzas pļavā. Kopējais ielas garums — 115 metri,[2][3] visā garumā bez seguma[2][3] un autotransporta satiksmei atvēlētas pa vienai braukšanas joslai katrā virzienā. Ielā galvenokārt savrupmājām piederīgu saimniecisko ēku apbūve.

Balstoties uz 1935. gada 18. jūnija Ilūkstes pilsētas valdes pieņemtajiem saistošajiem noteikumiem Par Ilūkstes pilsētas līdzšinējo ielu nosaukumiem un jaunieprojektēto ielu nosaukšanu, jaunbūvējamai ielai no toreizējās Pulkveža Kalpaka ielas līdz Valsts fonda mežam piešķirts nosaukums — Miera iela.[4] Latvijas PSR laikā ielas nosaukums netika mainīts.

Ielas raksturojums

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Miera iela sākas T veida krustojumā ar Mazo Smilšu ielu (starp gruntsgabaliem Mazajā Smilšu ielā 17 un 19, kā arī iepretīm zemesgabalam Mazajā Smilšu ielā 18) un virzās kā divu joslu ceļš bez seguma[2][3] ziemeļaustrumu virzienā. Miera iela beidzas 115 metrus tālāk, skaitot no ielas sākuma, neapbūvētā apvidū pirms nogāzes. Nepāra numuru pusē ierīkots ielu apgaismojums, gājēju ietves nav izbūvētas.

Kopējais ielā reģistrēto adrešu skaits — 1 (Miera iela 3).

Ielu savienojumi

[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Miera iela ir savienota ar šādām ielām:

  • Mazā Smilšu iela (neregulējams T veida krustojums)
  1. «Teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi». augsdaugavasnovads.lv.
  2. 2,0 2,1 2,2 «Ilūkstes novada Ilūkstes pilsētas ielu saraksts pa uzturēšanas klasēm». ilukste.lv. Arhivēts no oriģināla, laiks: 2023. gada 11. decembrī.
  3. 3,0 3,1 3,2 «Ilūkstes pilsētas ielu ikdienas uzturēšanas klašu saraksts ziemas sezonai (no 16. oktobra līdz 15. aprīlim)». augsdaugavasnovads.lv.
  4. Aija Piļka. Ilūkste — Augškurzemes metropole. Ilūkste : Ilūkstes novada pašvaldība un Ilūkstes pilsētas administrācija, 2022. 156.-157. lpp. ISBN 978-9934-23-613-6