Murtaza Rahimovs

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Murtaza Rahimovs
Муртаза Губайдуллович Рахимов
Мортаза Ғөбәйҙулла улы Рәхимов
M G Rakhimov.jpg
1. Baškortostānas prezidents
Amatā
1993. gada 12. decembrī — 2010. gada 15. jūlijā
Pēctecis Rustems Hamitovs

Dzimšanas dati 1934. gada 2. jūlijā (85 gadi)
Valsts karogs: Padomju Savienība Tavakanova, Baškīrijas PFSR, PSRS
Tautība Bašķīrs
Politiskā partija Vienotā Krievija
Dzīvesbiedrs(-e) Luiza Galimovna Rahimova
Augstskola Ufas naftas institūts

Murtaza Gubajdulovičs Rahimovs (krievu: Муртаза́ Губайду́ллович Рахи́мов; bašķīru: Мортаза Ғөбәйҙулла улы Рәхимов); dzimis 1934. gada 17. februārī ir krievu/bašķīru politiķis, Krievijas federālā subjekta Baškortostānas Republikas prezidents no 1993. līdz 2010. gadam.[1]

Biogrāfija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Murtaza Rahimovs dzimis 1934. gada 17. februārī Tavakanovas ciemā Kugarčinski rajonā, Baškīrijas Autonomajā Padomju Sociālistiskajā Republikā.[2]

Beidzis Ufas naftas tehnisko skolu un pēc tās strādājis Ufas naftas pārstādes rūpnīcā. 1964. gadā Rahimovs beidza Ufas naftas institūtu. Pēc tā sāka strādāt Novoufinski rafinēšanas rūpnīcā. 1986. gadā viņš tika iecelys par šī uzņēmuma direktoru.

1989. gadā Rahimonvs tika ievēlēts par PSRS deputātu, un tajā pašā gadā viņš tika iecelts par Baškortostānas Republikas Augstākās padomes priekšsēdētāju.

1993. gada novembrī Rahimovs tika izvirzīts par kandidātu federācijas padomes deputāta amatam, un tā paša gada decembrī Rahimovs tika ievēlēts par pirmo Baškortostānas prezidentu. 1998. gada 14. jūnijā viņš uz otro termiņu tika pārvēlēts par Baškortostānas prezidentu. 2003. gada 21. decembrī saskaņā ar Federālo likumu "Par galvenajām vēlēšanu tiesību garantijām un tiesībām piedalīties Krievijas Federācijas pilsoņu referendumā" Rahimovu ievēlēja par Baškortostānas prezidentu trešājā termiņā.

Rahimovs no 1993. līdz 2001. gadam bija Krievijas Federācijas Federālās asamblejas loceklis.

Šobrīd viņš ir Krievijas Federācijas Valsts padomes loceklis, Baškortostānas Republikas Padomes priekšsēdētājs un Baškortostānas Republikas Prezidenta padomes, Baškortostānas Republikas valsts dienestu starpdienestu padomes priekšsēdētājs.

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]