Opa Muurikka

Vikipēdijas lapa
Jump to navigation Jump to search
Opa Muurikka Oy
Darbības beigšanas iemesls pievienots Pisla
Priekštecis U-cont
Pēctecis Pisla
Dibināts 2000. gads
Beidza pastāvēt 2020. gads
Galvenais birojs Mikeli, Karogs: Somija Somija
Produkti ēdiena gatavošanas un galda piederumi
Darbinieki ~30
Mātes uzņēmums Pisla, Karogs: Somija Somija
Tīmekļa vietne opamuurikka.fi

Opa Muurikka ir Somijas uzņēmuma Pisla virtuves un ēdienu ārā gatavošanas piederumu produktu grupa. Opa Muurikka birojs un ražotne atrodas Mikeli. Produkcija tiek izplatīta gan Somijā, gan citās valstīs.

No 2000. līdz 2020. gadam zīmolus pārvaldīja uzņēmums Opa Muurikka Oy, līdz tas tika integrēts Pisla struktūrā. Uzņēmumā strādāja aptuveni 30 darbinieki un apgrozījums gadā bija aptuveni 7,5 miljoni EUR.

Vēsture[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1980. gadu sākumā uzņēmums U-cont, kas veica dažādus iekārtu remontdarbus un ražoja degvielas tvertnes, no tvertņu ražošanā palikušajiem tērauda plākšņu pārpalikumiem sāka izgatavot pannas. Tās tirgoja ar zīmolu Muurikka.

2000. gadā ēdiena gatavošanas un galda piederumu operācijas ar zīmolu Muurikka tika atdalītas no U-Cont, un kā atsevišķs uzņēmums Muurikka Team Oy tika dibināts 15. maijā.[1]

2006. gadā tika pievienots virtuves piederumu ražotājs Opa, kas dibināts 1926. gadā. 2006. gada 8. septembrī Muurikka Team Oy tika pārdēvēts par Opa Muurikka Oy.

2015. gadā par Opa Muurikka Oy īpašnieku kļuva Somijas uzņēmumu grupa Pisla. 2020. gadā Opa Muurikka Oy aktīvi tika apvienoti ar Pisla Oy, un 2. jūnijā Opa Muurikka Oy tika dzēsts no Somijas uzņēmumu reģistra.[1]

Produkti[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Pannas[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Muurikka ražo dažāda veida metāla pannas: auksti velmētas tērauda pannas, karsti velmētas pannas un čuguna pannas. Pieejamie pannu veidi: paeljas (paella), vok- (WOK), grila, burgera/pankūku un Muurikka oriģinālā panna.

Tundra grils[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

1993. gadā tika izlaists pirmais Tundra grils. Tundra grils sākotnēji ir radies Lapzemē; ideja par Tundra grilu radās, apvienojot ugunskura vietu un vietu ēdiena gatavošanai. Tundra grils tiek izplatīts ar Muurikka zīmolu.

Elektriskā kūpinātava[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Elektriskās kūpinātavas 1999. gadā sāka ražot Opa. Pēc uzņēmumu apvienošanās tika izlaistas modernizētas elektriskās kūpinātavas.

Galerija[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

Atsauces[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]

  1. 1,0 1,1 Opa Muurikka Oy kauppalehti.fi

Ārējās saites[labot šo sadaļu | labot pirmkodu]